5. července 2010 16:18 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

VIDEO: Argentince vítali jako mistry a fandové nechtějí konec Maradony

Fotbalisté Argentiny a kouč Maradona zpět doma. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Argentiny a kouč Maradona zpět doma. | foto: ČTK

BUENOS AIRES Jako by se vrátili domů mistři světa. Takovým způsobem vítaly desetitisíce nadšených fanoušků v Argentině fotbalové reprezentanty, kteří přiletěli z mistrovství světa v Jihoafrické republice po vyřazení ve čtvrtfinále.

Jenže legendární Diego Maradona, opěvovaný Lionel Messi a spol. už takové nadšení nesdíleli, protože si přáli přiletět o týden později a se zlatým pohárem. Podle agenturních zpráv si lze jen těžko představit, co by se na letišti Aeropuerto Internacional Ministro Pistarini jihovýchodně od Buenos Aires dělo, kdyby Argentina neutrpěla debakl 0:4 od Němců a došla na šampionátu dále.

NÁVRAT ARGENTINCŮ DO VLASTI:

Fanoušci prosili Maradonu, aby u mužstva pokračoval. "Diego, zůstaň" a "Diego, neodcházej," křičeli. Ten jim mával přes okno autobusu, ale moc emocí najevo nedával, stejně jako hráči. Přáli si víc. Lidem to však bylo jedno, ulice zaplnili s vlajkami, vuvuzelami a foťáky a autobus s fotbalovou výpravou se jen stěží proplétal davem na tréninkové centrum.

V hlasování na internetu přitom nedlouho po prohře s Němci projevila většina fanoušků přání, aby Maradona u mužstva skončil. Na letiště ale přišli jeho stoupenci, mezi něž patří i samotní hráči. V noci po zápase za ním na hotelový pokoj přišli Messi s Tévezem a kouči řekli, ať zůstane. Stejného názoru je údajně i Maradonova rodina.

ČTK, Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz