21. června 2010 18:21 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

VIDEO: 'Buzer.. vyjeba..,' utrousil na adresu novináře slovenský kouč

Slovenský trenér Vladimír Weiss. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský trenér Vladimír Weiss. | foto: APČTK

PRETORIA Na fotbalovém mistrovství světa naplno vypukla válka mezi trenérem slovenských fotbalistů Vladimírem Weissem a slovenskými novináři. Na dnešní tiskové konferenci, na které měl rozebrat příčiny nedělní porážky s Paraguayí 0:2, vydržel jen 40 vteřin a po třech otázkách nakvašeně opustil tiskové středisko slovenské výpravy v Pretorii. Weiss žurnalisty prý několikrát i vulgárně urazil.

Weiss špatně nese kritiku médií i slovenské veřejnosti, které reprezentaci po remíze s Novým Zélandem a prohře s Paraguayí odepsaly. I v sobotu večer před duelem s Paraguayí tiskovou konferenci předčasně ukončil. Dnes na ní vydržel jen chvíli. Po třetí otázce redaktora televize Markíza, který se ptal na to, zda si je trenér po utkání vědom nějaké chyby, Weiss pouze odvětil: "Děkuju."

Mávl rukou a odešel. "Buzer... vyjeba...," citoval server idnes.cz Weisse, který prý vzápětí redaktorovi Markízy vyhrožoval i fyzickým napadením. "Až se potkáme příště, rozbiju ti hubu," řekl prý novináři. Vztah Weisse a slovenských médií se zhoršil už po úvodní remíze s Novým Zélandem, kdy se Slováci po chybě v nastaveném čase inkasovali vyrovnávací branku.

V dalších dnech se hráči neúčastnili mediálních aktivit, protože by podle Weisse připomínání remízy mělo neblahý vliv na jejich psychiku. Trenéra se zastal jeho syn Vladimír Weiss mladší, podle kterého je kritika přehnaná. "Doma nás každý kritizuje, ale my děláme, co můžeme," vysvětlil záložník, co stojí za špatnou náladou jeho otce.

DÁLE ČTĚTE

"Naši novináři a všechno okolo, to je prostě vtip. Všichni jsou naštvaní, hráči nechtějí chodit dělat rozhovory. Je vážně hloupé, co se to tady děje. Dokázali jsme něco, co na Slovensku nikdo před námi. Jenom si přeju, aby to lidi víc ocenili," uvedl Weiss mladší. Slovensko hraje na mistrovství světa poprvé v samostatné historii a po dvou zápasech je s jedním bodem poslední ve čtyřčlenné skupině.

Slováci mohou naději na postup do osmifinále udržet jen v případě, že v posledním duelu porazí úřadující světové šampiony z Itálie. "Po zápase s Paraguayí jsme měli hlavy dole, mysleli jsme, že už je postup pryč. Ale remíza (mezi Novým Zélandem a Itálií) všechno hodně změnila. Teď myslíme pozitivně," prohlásil Weiss junior.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!