21. června 2010 18:54, aktualizováno  22:11 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

VIDEO: Fabiano a boží ruka? Ne, ne. Paží si míč jen zpracoval, tvrdí Maradona

Brazílie-Pobřeží slonoviny (Fabiano zpracovává míč před gólem). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazílie-Pobřeží slonoviny (Fabiano zpracovává míč před gólem). | foto: Reuters

PRETORIA Druhý gól brazilského útočníka Luise Fabiana do sítě Pobřeží slonoviny na mistrovství světa po zpracování míče rukou ihned začala média přirovnávat k jedné z nejslavnějších branek historie v podání Diega Maradony.

Legendární Argentinec však podobné srovnání odmítl s tím, že on ve čtvrtfinále MS 1986 proti Anglii dosáhl branky přímo "boží rukou", zatímco Fabianovi ruka pomohla si míč pouze zpracovat. "Ne, ne, ne. On si to paží zpracoval. To nebyla boží ruka," řekl Maradona novinářům. "On navíc zahrál rukou hned dvakrát," dodal trenér Argentiny s úsměvem.

Maradona byl za svůj gól dosažený rukou mnohokrát pranýřován, ale sám nyní nechápal rozhodčího, který Fabianovu ruku neodpískal. "Tragikomické na tom je, že se rozhodčí ještě smál. Když jsem rukou zahrál já, tak měl rozhodčí plnou hlavu starostí, díval se po asistentech, do hlediště, jestli mu někdo nepomůže. Jenže tento rozhodčí se usmíval, což mě šokovalo," dodal Maradona na adresu Francouze Stéphana Lannoye.

VIDEO A ANKETA: Parádní gól Luise Fabiana. Pomohla mu k ní ale dvojí "boží ruka" - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Diego Maradona a jeho Boží ruka.

Přestože Brazílie i zásluhou dvou branek Fabiana porazila Pobřeží slonoviny jasně 3:1, Maradonu tradiční rival svým výkonem nijak zvlášť neoslnil. "Zatím moc dobře nehraje, ale své zápasy zvládá. To je důvod, proč je stále mezi hlavními favority na vítězství," doplnil Maradona.

Rukou zahrál také francouzský útočník Thierry Henry v baráži o postup na mistrovství světa proti Irsku, což vzbudilo velké emoce a protesty - čtěte Francouzům pomohl na MS neregulérní gól Gallase

Pět nejzajímavějších gólů, kterým předcházela ruka.

ČTK, Lidovky.cz

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz