Neděle 1. listopadu 2020svátek má Felix 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Soči 2014

Záchod a tři židle. Rusové jsou znovu terčem posměchu

Záchody v Soči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchody v Soči. | foto: Twitter: Politicana.ru

PRAHA Z ruských toalet se už stalo celosvětové téma, úsměvným fotkám ale není konec. Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je, mít na záchodě společnost? V Soči si můžete celou situaci vyzkoušet na vlastní kůži.

Vše začalo úletem ruských budovatelů, kteří do jediné kabinky nepochopitelně nacpali dva záchody. "Teď už tam určitě není žádný z nich, šlo se ze dvou do nuly," smál se před odletem do dějiště her český hokejový útočník Petr Nedvěd. "Místo toho tam teď jsou šuplíky, tak musíme do nich. Změna je život," líčil nadsázkou.

Budovatelé slibovali, že mezi obě toalety ještě bude patřit příčka. Mezitím ale sociální sítě zaplavil další snímek - záchod, před kterým jsou tři židle. "Sedadla pro porotu," píše se u fotografie.

A lidé v komentářích soutěží o nejvtipnější popisek. "Místo pro fanoušky, vstupenky jsou stále k dispozici," míní jeden z nich. "Že by přímá antidopingová kontrola," říká zase bulharská novinářka.

Rusy však netrápí pouze potíže s toaletami. Olympijských svérázů je hned několik, návštěvníci her například nesmí zapáchat a neslušně se obnažovat. A místní obyvatelé? Pro ně platí zákaz věšení prádla na balkónech.

  

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!