Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Život v lágru i dívka opuštěná v džungli. 10 příběhů roku 2012

Afghánistán

  8:00
PRAHA - Brutální svědectví uprchlíků ze severokorejského lágru, holčička, která strávila osm hodin pod tělem mrtvé matky i půvabná politička, jíž na třetí pokus zabili narkobaroni. Vybíráme pro vás z příběhů, které přinesl rok 2012.

Emily chvíli poté, co byla zachráněna.

Mladá Australanka strávila jen v bikinách čtyři dny v australském pralese. S přítelem putovali ke skalnatému jezeru v národním parku Springbrook. Cestou se ale rozdělili, a zatímco muž se ven dostal, Australanka se ztratila.

Nechal ji v džungli. Přežila tam čtyři dny jen v bikinách

Emily chvíli poté, co byla zachráněna.

V lednu u italských břehů ztroskotala luxusní loď Costa Concordia. Francouzka Nicole Servelová dostala plavbu jako dar k 60. narozeninám od dcery. Když se loď začala po nárazu do útesu potápět, pro 71letého Francise Servela nebylo nic důležitějšího, než zachránit manželku. Ta totiž neuměla plavat. Do člunů už se nedalo dostat. Servel jí proto věnoval svou záchrannou vestu. Jeho samotného pak smetla voda, muž ve studené vodě dostal infarkt.

Na lodi zachránil život manželce a sám zahynul

Záchranáři na lodi Costa Concordia.

Severní Korea vězní statisíce lidí v koncentračních táborech, jejichž existenci zatím dokládají jen satelitní snímky a svědectví uprchlíků. Na internetu se objevily kresby bývalých vězňů zachycující brutální život v táborech.

Brutální svědectví. Uprchlíci z KLDR nakreslili život v táborech

Kresby bývalých vězňů táborů v Severní Koreji.

Útočník, který v březnu vraždil před židovskou školou v Toulouse, neměl slitování ani s těmi nejmenšími dětmi. Jeho nejmladší oběti byly jen tři roky. Osmileté dceři ředitele školy chladnokrevně přiložil pistoli ke spánku a stiskl spoušť.

Osmiletou holčičku chladnokrevně střelil do hlavy

Vrah z Toulouse ji střelil do hlavy

Osmašedesátiletou Američanku Karen Kleinovou napadla v autobuse skupinka sedmáků. Vysmívali se jí kvůli její váze, jeden z nich prohlásil, že její rodina se raději zabila, než aby se na ní dívala. To Kleinovou rozplakalo, její syn před deseti lety spáchal sebevraždu. Její příběh vzbudil velký ohlas, Američané založili sbírku a během pár dnů vybrali na 16 milionů.

Vypadáš jako troll, křičely děti. Žena dostane 16 milionů

Smáli se jí, že vypadá jako troll

V Mexiku byla v listopadu zabita bývalá starostka města Tiquicheo María Salazarová. V minulosti jí šlo o život už dvakrát, naposledy v říjnu 2009, kdy byl při přestřelce zabit její manžel. Salazarová narkomafii otevřeně kritizovala a snažila se s ní bojovat.

Půvabná politička štvala gangstery. Na třetí pokus ji zabili

Starostkou byla čtyři roky.

 

Osm hodin strávila čtyřletá britská holčička v autě s mrtvými rodiči a babičkou. Ty u francouzského jezera Annecy zastřelil zatím neznámý útočník. Holčička i její starší sestra masakr přežily.

Osm hodin v autě s mrtvými rodiči. Proč holčičku nenašli dřív?

Francouzští policisté zablokovali silnici, kde bylo auto s mrtvými nalezeno

Pjotr Verzilov poznal Naděždu Tolokonnikovovou na Moskevské státní univerzitě, kde oba studovali. Vzali se a mají čtyřletou dceru Geru. Holčička maluje výkresy, na kterých chce matku, odsouzenou členku skupiny Pussy Riot, dostat z vězení buldozerem.

Manžel členky Pussy Riot: Dcera ji chce dostat ven buldozerem

Naděžda Tolokonnikovová

Lynette Pearceová netušila, že je těhotná a porodila na základně Camp Bastion v Afghánistánu. Ona sama si prý mateřství užívá a je šťastná, její otec ale prohlásil, že zostudila rodinu i armádu.

Zostudila nás, říká otec vojačky, která porodila v bojové linii

Kulometčice porodila syna na základně v Afghánistánu.

Jednou z obětí masakru v americkém Newtownu se stala i sedmadvacetiletá učitelka Viktorie. Své prvňáčky schovala v přístavku, takže když střelec vešel do třídy, měl už jen jeden cíl. Mladé kantorce, která za obranu dětí položila život, lidé přezdívají anděl strážný.

Anděl strážný. Učitelka bránila děti a sama zahynula

Nedatovaný snímek Viktorie Sotové z rodinného alba
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!