Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Američané těžko poznávají oběti tragédie

Svět

  18:50
RENO - Americká policie dosud identifikovala dvě oběti pátečního neštěstí na leteckých závodech v nevadském Renu, které si vyžádalo devět mrtvých včetně pilota. Podle aktualizované bilance bylo hospitalizová 69 lidí, 31 z nich zůstává nadále v nemocnici, z toho devět je v kritickém stavu.

Targédie v Renu. foto: Reuters

Z 69 lidí převezených do nemocnice lékaři propustili 36 domů a dvě osoby podlehly těžkým zraněním. Jednou z identifikovaných obětí je vozíčkář, který trpěl svalovou dystrofií a závody sledoval z VIP zóny, druhou pak divák, který na show přišel vůbec poprvé.

ČTETE VÍCE

Pilot během závodu podle některých zdrojů vyslal nouzové volání, načež se zřítil mezi diváky. Letoun se nenadále ocitl mimo kontrolu a šel do vývrtky. Zřejmě se rozpadl ještě před dopadem na zem.

Pilotem byl 74letý Jimmy Leeward. Podle médií byl velmi zkušený a těšil se dobrému zdraví. Havaroval s upraveným sportovním strojem, který vychází z legendárního bojového letounu z 2. světové války P-51 Mustang.

Lékaři, kteří ošetřovali zraněné po neštěstí, shodně hovoří o jedné z nejhorších situací, které kdy zažili. Zranění utrpěly také dvě děti, ty ale nejsou v kritickém stavu. Mezi nejčastějšími zraněními byly poranění hlavy, obličeje a končetin, mezi nimi byly i amputace.

"Viděl jsem více zraněných, nikdy ale ne tolik pacientů s takovým počtem vážných zranění," prohlásil Michael Morkin, který vede oddělení akutního příjmu v nemocnici v Renu. "Bylo to traumatické." Příčina nehody není zatím známá, spekuluje se ale o technické závadě. Při jiné letecké show v Západní Virginii v USA v sobotu se zřítilo další letadlo, obětí se stal jen pilot, na zemi nikdo neutrpěl zranění.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...