Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Steiner 6.1.2020 19:09

Trump je zástupce reálně myslícího světa. S islámskými esesáky lze diskutovat pouze jejich slovníkem.

Perští teokrati to vedou, jako Ceaušescu- jejich Securitate masakruje zbytky perských demokratů v Iránu a v zahraničí napodobuje ruské dovolenkáře.

Zneškodnění šéfa perských intervenčních milicí je jistě velké štěstí. Jeho následovník se může už do té Janny také chystat.

U každé nákazy je důležité, zničit její příčinu, ne důsledky. Dokud povede USA Trump, bude platit starozákonní pravidlo- dva zuby za zub, dvě oči za oko- za jednoho zabitého Američana zaplatí dva Peršané.

Uvidíme, jak dlouho to ti ajatoláchové vydrží.

J. Rojšl 5.1.2020 12:38

Už při kampani v USA byl na straně Trumpa náš vedoucí Hradu - dokonce prohlásil, jak nám do češtiny překládal pan soudruh Kmoníček - že "po vítězství a přání našeho Milouška a i komunistů, se k moci dostal člověk, který to americké prezidenství povede tak, jak si to v Čechách představujeme ...

Zeman dokonce dostal pozvánku do Washingtonu jako odměnu za to, že coby jediný evropský státník veřejně podpořil Trumpa už před volbami s tím, že si přeje jeho vítězství. Dokonce Miloušek prohlasil, že : "Vsadil jsem proti celému kasinu a vyhrál jsem ...“

Nó, smozřejmě já jsem jen vobyčejnej hňup z vesnice a tak, jak dříve, tak i nyní prohlašuji, že Trump je normální arogantní šílenec .... Nó a co si mohu myslet o panu soudruhovi Zemanovi ?!? Hádejte ...:-/

P. Pruner 4.1.2020 19:26

Irán je teokratickou šiítskou diktaturou nebezpečnou v zahraničí i mnoha vlastním lidem. Jejich propaganda dlouhodobě hlásá likvidaci Izraele, jen evropský mainstream o tom cudně mlčí. Zabitý generál organizoval útoky proti vojákům USA v Iráku a Sýrii, probíhá tam omezený konflikt. Byl legitimním vojenským cílem. Byl v EU na listině teroristů.

USA je naším spojencem a držím ji palce v konfliktu s Iránem. Nepochybně to prohloubí i vnitropolitickou krizi v Iráku kde se beztak zhoršily vztahy mezi Šiíty, Sunnity a Kurdy.

M. Ja 4.1.2020 20:41

Ty jsou "zhoršené" už od dob Mohammeda. Šíité jsou takřka výhradně peršané, sunnité arabové. Věčný spor mezi nimi a spojenectví USA s SA vysvětluje celou americkou politiku v Zálivu, zdánlivě nekonzistentní. Podle mě, "hloupé ženské", směřuje vše k útoku na Írán: smrt Solejmána zasáhla každého šíita, ať je kdekoliv, tzn., že Írán nezareaguje "mírotvorně", jak údajně věří Trump.

T. Vedras 5.1.2020 2:04

Izrael nikdo nezlikviduje. Klidek.vsichni vi ze je to jen retorika. Duvod?Izrael ma 2 pojistky:1)jaderne zbrane 2)Palestince. Na uzemi velkem jak 5koruma zijou 2 miliony Palestincu v Gaze, 2 miliony v samotnem Izraeli a 2 miliony na Zapadnim brehu. Vyhladit Izrael ze zemskeho povrchu muzete jenom spolecne s temi 6 miliony Palestincu, kteri tam ziji s temi 6 miliony Zidu. Tohle vsechno dohromady tvori uzemi asi jako tretina Ceske republiky (izrael 22.500km2, pasmo Gazy 360km2, Zapadni breh 5.500km2). Huste zalidnene oblasti. Pokud byste pritom navic zdevastoval jedinou urodnou oblast u Mrtveho more pri brehu Jordanu, nasral byste v prvni rade Palestince. Cela ta zem by pak byla bezcenna a nezivotaschopna... To jen jedni strasi a druzi se vymlouvaji...

M. Steiner 6.1.2020 19:17

Myslím, že náboženským fanatikům všechny reálné zábrany naprosto nevadí. Ti Arabové v Izraeli by pro ně byli jenom mučedníci. Ale egyptskou Gazu ovládají šíiti, Cisjordánsko, čili dnes označované jako Západní břeh, má převážně sunnity.

Náboženské spory těm Arabům naprosto znemožní jakoukoliv dohodu nebo stabilní uspořádání.

T. Vedras 6.1.2020 21:16

To neni pravda. Lide v tomto regionu se dokazali dohodnout po cela tisicileti. Nakonec i Jordansko se dohodlo s Israelem, stejne tak Egypt. Problem je, ze existuje dost mocnych statu na svete, kterym vyhovuje udrzovat stav nepratelstvi a chaosu pro posilovani vlastniho vlivu.

L. Oberwiesentahl 4.1.2020 14:49

Tak USA je terosistick stát co podporoval vojensky Islámský stát

P. Balcar 4.1.2020 18:55

Můžete tuto bujnou konspirační teorii nějak doložit?

V. Církva 4.1.2020 14:05

Pořád nám nikdo nevysvětlil proč USA Solejmáního takto zabily. Vlastně zničil ISIL a kdysi s USA spolupracoval v Afghánistánu.

M. Panter 4.1.2020 13:49

Hmm , nepřítel islámského státu je i nepřítelem USA . Podobné jak Assad v Sýrii . Možná , kdyby se USA oficiálně přihlásili jako spojenec islámského státu , bylo by to férovějši a ušetřilo by to spoustu životu....

J. Nový 4.1.2020 13:52

Někdy si říkám, kde se ve vás ty asociace berou a pak mi dojde, že jste volič ANO ;-D

M. Panter 4.1.2020 13:58

No taky někdy nerozumím vaším myšlenkovým pochodům , ale pak si uvědomím... volič demen.bloku - a hned jsem vůči podobným shovívavější.

T. Beran 4.1.2020 14:12

No, priznejme si, ze vase premnozeni je pro nasi zemi jeste horsi nez kurovec. ;-(

M. Panter 4.1.2020 14:27

No pozvěme si k nám na boj proti kůrovci jednotky USA...do roka to budou největší spojenci. ()

V. Církva 4.1.2020 14:07

Tak se to třeba dozvím od Vás. proč vlastně Sulejmáního USA zabily?

P. Haraším 4.1.2020 15:03

protože to byl terorista, který měl na svědomí mnoho lidských životů...stačí?

L. Oberwiesentahl 4.1.2020 14:50

USA je terosistick stát co vojensky vyzbrojil Islámský stát

P. Haraším 4.1.2020 13:34

citace...Suleimani byl velitelem jednotky Quds, elitního externího křídla íránských islamistických revolučních gard, které Trumpova vláda loni v dubnu označila za teroristickou organizaci. Prohlášení Pentagonu tvrdí, že bylo odpovědné za smrt stovek amerických pracovníků a za zranění tisíců dalších...K úderu došlo ve chvíli, kdy už Irák byl na hraně totální proxy války, a jen několik hodin po dvoudenním obklíčení amerického velvyslanectví v Bagdádu davem extremistů z PMF a jejich stoupenců. Pentagon obvinil Suleimaniho, že tento útok zorganizoval.

..

K obléhání amerického velvyslanectví došlo po amerických leteckých úderech proti polovojenským jednotkám, spolupracujícím s PMF a s těsnými vazbami na Teherán. Ten útok byl americkou odvetou za usmrcení amerického podnikatele při útoku na americkou základnu minulý pátek.

L. Oberwiesentahl 4.1.2020 13:29

Tak USA jsou teroristicky stát co podporuje teroristy ze Saudské Arábie a vyzbrojilo terorist Islámského státu

P. Haraším 4.1.2020 13:37

další z tlampačů proruské a protiamerické propagandy? is a isis vyzbrojili rusové a číňané. Proti isis bojují usa a nikoli rusko asad nebo irán. Iránský vliv v oblasti souvisí se vznikem a rozvojem islámského státu a tudíž můžeme konstatovat , že islámský stát iránu velmi pomáhá.

M. Panter 4.1.2020 13:54

Pane Harašim , Rusko už tam máte a teď ještě do toho nějak zkusit namíchat Babiše , ať dnešek máte splněno komplet...

P. Novák 4.1.2020 14:14

ISIS vznikl jako reakce na okupaci Iráku Američany. Do Syrie expandoval poté co získal v Mosulu zbraně americké armády za 3mld USD. Svými kroky USA ISIS v Syrii nepřímo podporovaly jak mohly. Bez USA by nebylo iSIS.

P. Haraším 4.1.2020 15:24

a co tak si něco o vzniku is přečíst? zbraně, které užíval is a isil byly z devadesáti procent z ruska, číny a východních států eu. důležitou velitelskou strukturou is a isil tvořili důstojníci strany baás, kteří byli vycvičeni v rusku, milý příteli.

B. Vaněk 5.1.2020 2:17

Pane Harašíme, máte šanci uvést konkrétní zdroje, dokazující vaše tvrzení. Jen se obávám, že s tím budete mít značné potíže. _Vzhledem k tomu že jsem vývoj situce v Sýrii systematicky sledoval a přečetl jsem si informace z celé řady zdrojů, tak mohu konstatovat, že reálná prokazatelná fakta zcela odporují vašim výmyslům.

P. Novák 4.1.2020 13:20

USA ambasáda vyzvala své občany, aby opustili Irák.

Podobně vláda Británie silně doporučuje svým občanům, aby se vyhnuly cestování do Iráku kromě Kurdistánu a cesty do Iránu omezili na nezbytně nutné.

P. Novák 4.1.2020 13:03

Spojenci od pátku dočasně ukončují výcvik iráckých sil.

Co to znemená?

Irácký parlament bude dnes hlasovat o odsunu cizích vojsk ze svého území.

Spojenci očekávají, že budou odsunuti domů.

J. Nový 4.1.2020 13:11

Nesmysl.

J. Laker 4.1.2020 12:39

Žádný strom neroste do nebe !! USA to platí dvakrát ! Kéž by.

J. Nový 4.1.2020 12:34

Jak je to všechno složité. Koho by napadlo, že nepřítel Islámského státu bude i nepřítelem naším, potažmo nepřítelem spojence v NATO - USA.


Premium

Český student ve Wu-chanu: Všichni to podcenili. Kvůli rodině bych chtěl zpět domů

Daniel Pekárek (vlevo) ve Wu-chanu s kamarády. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když loni v srpnu odletěl do čínského Wu-chanu za vzděláním, nepočítal s tím, že o pět měsíců později bude v tomto...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...