Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

V Indii běhají modří psi. Bombajská továrna vypustila do řeky neznámou chemikálii

Svět

  13:54
Několik indických potulných psů v Bombaji se zabarvilo do modra. Příčinou je podle tamního úřadu pro kontrolu znečištění vody vypuštění chemikálií do řeky protékající městem. Úřady tak musely továrnu uzavřít.

Několik psů bylo obarveno chemikáliemi uniklými do bombajské řeky. foto: Facebook/Navi Mumbai Animal Protection Cell

Bombajské úřady uzavřely zpracovatelský závod kvůli podezření z vypuštění průmyslového odpadu a barviva do místní řeky Kasadi, což způsobilo obarvení jedenácti potulných psů.

Skupina podivně zbarvených psů byla podle the Hindustan Times poprvé spatřena 11. srpna. Podivná barva jejich srsti přiměla místní obyvatele ke stížnosti u Maharasterského kontrolního úřadu proti znečištění.

Snímky ukazují zvířata pobíhající po ulicích se zářivě modrou srstí. „Bylo šokující vidět, jak se bílému psovi obarvil kožich úplně namodro,“ uvedla Arati Chauhanová z bombajské buňky na ochranu zvířat. „Viděli jsme alespoň pětici takových psů a okamžitě zažádali kontrolní úřad, aby zakročil.“

Chauhanová na Facebook napsala, že „znečištění v průmyslové zóně Taloja nejen že ničí vodní zdroje pro lidi, ale také ovlivňuje zvířata“.

Úřady minulý týden potvrdily, že zabarvení psů skutečně způsobilo znečistění vody a vzduchu pocházející z nedaleké továrny. Jedné z agentur se podle britského Guardianu podařilo pár psů odchytit a barvu z nich smýt. Zvířata mimo modré zbarvení nevykazovala známky zranění ani nemocí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!