Středa 29. září 2021, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brisbane natáhlo uzávěru. V Sydney nasadili do ulic armádu, šíření covidu začalo u řidiče limuzíny

Svět

  7:46
Australské město Brisbane a okolní regiony prodloužily uzávěru kvůli koronaviru až do neděle. Původně měla trvat jen tři dny. V Sydney pro změnu na dodržování koronavirových opatření dohlížejí stovky vojáklů.

V Sydney platí lockdown již šestým týdnem. Současné propuknutí epidemie ve městě odstartovala nákaza řidiče limuzíny, který vozil posádky zahraničních letů. Od té doby se tam koronavirus podle Reuters potvrdil u 3 600 lidí.

Za poslední den australský státy Nový Jižní Wales, jehož hlavním městem je Sydney, zaznamenal 207 nových případů lokálního přenosu koronaviru, což je méně než o den dříve, kdy jich hlásil 239.

Zhruba 300 neozbrojených příslušníků australské armády bude pod vedením policie v Sydney dohlížet na to, že lidé s potvrzenou nákazou koronavirem dodržují karanténu. Děje se tak poté, co řada lidí povinnou karanténu porušila. Úřady v Sydney zároveň vyzvaly obyvatele, aby pomohli zabránit dalšímu šíření infekci tím, že zůstanou doma.

Australský stát Queensland, jehož centrem je Brisbane, mezitím za poslední den zaznamenal 13 nových případů lokálního přenosu koronavirové infekce. O den dříve jich hlásil devět. Původně tam měl lockdown skončit v úterý večer, nyní byl však prodloužen do 8. srpna. Lidé mohou jít ven pouze na nákup nezbytného zboží, do práce, k lékaři, případně mohou venku cvičit. Jde o dosud nejpřísnější restrikce v tomto australském státě.

Několik australských měst v poslední době opakovaně zavedlo uzávěry poté, co se tam objevily případy vysoce nakažlivé mutace delta. Premiér Scott Morrison slíbil, že po proočkování 70 procent populace starší 16 let, bude pravděpodobnost dalších lockdownů nižší.

Doufá přitom, že země této hranice dosáhne do konce roku. Dosud však podle Reuters v Austrálii bylo proti covidu-19 naočkováno jen 19 procent obyvatel starších 16 let. Od začátku pandemie 25milionová země zaznamenala zhruba 34.400 případů koronavirové nákazy a 924 lidí tam po nemoci covid-19 zemřelo.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Mohlo by vás zajímat