Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Osmiměsíční Indi zemřela, soud navzdory rodičům povolil odpojit dítě od přístrojů

V noci na pondělí zemřela těžce nemocná osmiměsíční britská holčička Indi Gregoryová, kterou lékaři po soudní bitvě odpojili od přístrojů, na nichž závisel dívčin život. foto: Christian ConcernAP

V noci na pondělí zemřela těžce nemocná osmiměsíční britská holčička Indi Gregoryová, kterou lékaři po soudní bitvě odpojili od přístrojů, na nichž závisel dívčin život. O úmrtí informovala její rodina.
  13:47

Osmiměsíční holčička zemřela v hospicu, kam byla v sobotu převezena z nemocnice v Nottinghamu. Její maminka ji držela do posledního dechu, uvedl podle BBC dívčin otec Dean Gregory.

Během převozu z nemocnice do hospicu byla Indi klidná a spala, informovala organizace Christian Concern, která rodinu podporuje.

Dívka měla vzácné neléčitelné degenerativní mitochondriální onemocnění, kvůli kterému její buňky nevyráběly dost energie. Podle lékařů, kteří se o ni v Británii starali, holčička umírala, trpěla výraznou bolestí a nemělo smysl pokračovat v léčbě.

Rodiče chtěli, aby se odborníci dál snažili jejich dceři pomoci, ale prohráli boj u nejvyššího i odvolacího soudu, píše The Guardian. Konečný verdikt o tom, že dívka může být odpojena od přístrojů pouze v nemocnici nebo hospici a nikoliv doma, padl v pátek.

Pomoc kojenci nabídla i Itálie. Premiérka země Georgia Meloniová jí minulý týden udělila italské občanství, aby byl holčičce na poslední chvíli umožněn převoz do nemocnice v Římě.

Soudci však uvedli, že přesun do Itálie není v dívčině nejlepším zájmu a zásah italských konzulárních úředníků označili jako „zcela chybný“.

K případu se vyjádřil i papež František. V sobotu Vatikán uvedl, že se papež modlí za tuto dívku, její rodinu i všechny děti, které trpí kvůli válce a nemocem.

Autoři: ,

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...