Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Britové se snaží dopadnout zabijáka koček. Sociální sítě žijí případy popravených mazlíčků

Svět

  17:59
LONDÝN/PRAHA - Britská policie stíhá pachatele více než stovky vražd kočičích mazlíčků v oblasti Velkého Londýna. Lokální záchranná skupina pojmenovaná SNARL sbírá důkazy už od roku 2015 poté, co se objevila série případů popravených koček. V poslední době se kampaň za dopadení sériového vraha vystupňovala především na sociálních sítích, kde pomocnou ruku nabízí tisíce uživatelů.

Mainská mývalí kočka foto: Shutterstock

„Informace často získáváme prostřednictvím Facebooku a Twitteru,“ říká pro BBC Tony Jenkins z této organizace. Dodává, že publicita na sociálních sítích je pro ně nedocenitelná, protože uřživatelé šíří zprávy o tom, že se podobné věci dějí, a zároveň informují o nových případech, které by jinak mohly zapadnout.

Bylo to právě díky čím dál většímu pobouření sociálních médií, že se britští policisté a pracovníci Královské společnosti pro prevenci krutého zacházení se zvířaty (RSPCA) rozhodli započít seriózní vyšetřování.

01.listopadu 2016 v 13:22, příspěvek archivován: 16.listopadu 2016 v 14:53

10 more victims, pushing the total to nearly 150 animals?! Have info about the culprit? Speak out!! https://t.co/0A3BpxaYlW #UKCatKiller https://t.co/6I7deHjpWi

Od té doby jsou to dobrovolníci navázaní na SNARL, kteří se starají o digitální dosah a informovanost veřejnosti. „Když jsme začali zmrzačená těla koček sbírat, bylo brzo jasné, že jde o sériového kočičího či zvířecího vraha,“ říká Jenkins s tím, že se postupně přidávají případy z celé Británie.

13.listopadu 2016 v 19:26, příspěvek archivován: 16.listopadu 2016 v 14:46

Reminder to bring cats in at dark no matter where you are in the UK. The #UKCatKiller doesn't just target London, but many other areas also https://t.co/0dSVpJyEQg

Policisté dále vyzývají veřejnost s žádostí o pomoc, na sociálních sítích uživatelé informují prostřednictvím hashtagu #UkCatKiller. RSPCA varuje všechny majitele domácích mazlíčků, ať jsou obezřetní a postarají se o to, že jejich kočky jsou čipované.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...