Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bůh je veliký, křičeli jemenští teroristé odsouzení k smrti

Svět

  11:39
SANÁ - Jemenský soud specializovaný na teroristické zločiny dnes vynesl tresty smrti nad šesti Jemenci usvědčenými ze zabití devíti španělských a belgických turistů. Dalších deset osob, mezi nimiž byli kromě Jemenců čtyři Syřané a jeden Saúdský Arab, dostalo v tomtéž procesu tresty vězení v rozmezí od osmi do patnácti let.

Odsouzení členové Al-Káidy foto: AFP

Soud se skupinou těchto 16 osob začal 11. března. Byly obžalovány ze členství v teroristické síti Al-Káida a ze 13 ozbrojených útoků. Při jednom z nich přišlo v roce 2007 u chrámu královny ze Sáby v

V Německu odsouzen muž financující Al-Káidu

Soud v Koblenci odsoudil sedmačtyřicetiletho obchodníka s drahokamy k osmi letům vězení za členství v zahraniční teroristické organizaci a za porušení zákona o zahraničním obchodu a embarga EU. Muž podle soudců opatřoval peníze a materiál pro Al-Káidu a najímal její potenciální bojovníky.

provincii Maríb o život sedm Španělů. O rok později zemřeli při přepadení v provincii Hadramaút dvě belgické turistky.

Odsouzení, kteří mají právo se odvolat, dnes rozsudky komentovali výkřiky Bůh je veliký. Někteří se v minulosti účastnili bojů v Iráku a v Jemenu organizovali také útoky na ropná zařízení.

Al-Káida v minulých měsících v Jemenu provedla několik útoků na policejní jednotky a na ropné provozy. Tamní bezpečnost navíc zasahuje proti povstalecké šíitské sektě na severu země a musí zklidňovat separatistické nálady na jihu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!