Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Muž v Chicagu zastřelil osm členů jedné rodiny, pak obrátil zbraň proti sobě

Svět

  7:25
Muž podezřelý ze zabití osm lidí na předměstí Chicaga se zastřelil po střetu s policií. Uvedla to policie z města Joliet ve státě Illinois, kde bezpečnostní složky dříve našly sedm z osmi obětí a vyhlásily po pachateli pátrání. Informovala o tom dnes agentura AP.

Podezřelého, 23letého Romea Nanceho vypátrala policie poblíž města Natalia nedaleko texaského San Antonia. Tamní úřad šerifa na sociálních sítích uvedl, že obdržel telefonát ohledně osoby podezřelé z vražd v Chicagu. Policie Nanceho dostihla na čerpací stanici, kde se podezřelý zastřelil.

Illinoiské úřady dříve varovaly, že Nance může být „ozbrojený a nebezpečný“, což podle AP vyvolalo napětí mezi obyvateli Joliet.

Motiv pachatele je zatím nejasný, policie ale dříve uvedla, že Nance oběti, členy jedné rodiny, znal. Jednu z nich policisté nalezli v neděli v domě v okrese Will County, sedm dalších pak v pondělí ve dvou sousedících domech v Jolietu, městě vzdáleném několik desítek kilometrů od centra Chicaga. Úřady se domnívají, že podezřelý postřelil v neděli dalšího muže.

„Jsem policistou 29 let a tohle bylo pravděpodobně nejhorší místo činu, na kterém jsem kdy pracoval,“ uvedl k obětem v Jolietu šéf místní policie William Evans.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč