Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ve středoafrické metropoli se potopil přetížený člun, zemřelo nejméně 58 lidí

Svět

  19:05
Nejméně 58 lidí zahynulo a další se pohřešují poté, co se s nimi v pátek na řece protékající hlavním městem Středoafrické republiky potopil přetížený člun. Informovala o tom v sobotu agentura AFP s odvoláním na místní úřad civilní ochrany. Podle svědků a videí na sociálních sítích vezla rybářská loď na řece Mpoko v Bangui více než 300 osob, což výrazně převyšovalo její kapacitu.

Nejméně 58 lidí zahynulo a další se pohřešují po potopení přetíženého člunu v hlavním městě Středoafrické republiky, informuje AFP s odkazem na úřady. (20. dubna 2024) foto: Profimedia.cz

„Podařilo se nám vyzvednout 58 utonulých těl. Celkový počet lidí, kteří jsou pod vodou, neznáme,“ řekl místnímu rozhlasu ředitel úřadu civilní ochrany Thomas Djimasse, jehož týmy dorazily na místo až 40 minut po tragédii. Dodal, že cestující mířili na pohřeb. Podle svědků se člun krátce po vyplutí převrhl.

Mpoko se v hlavním městě vlévá do řeky Ubangi, která je dlouhá 2300 kilometrů a dělí Středoafrickou republiku od sousedního Konga. Podobné nehody jsou na afrických řekách poměrně častým jevem, neboť plavidla bývají přetížená lidmi a zavazadly.

Autoři: ,

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...