Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 21.10.2019 14:05

"Jsem naštvaná, že nás neposlouchají. Téměř všechny průzkumy ukazují, že lidé nyní chtějí zůstat v EU,“

.

Takových všelijakých průzkumů "na míru" jsme zažili a nakonec byly skutečné výsledky jiné.

Průzkum není referendum. Až v\ystoupíte, udělejte si po nějaké době další referendum o vstupu. Jako u nás bylo referendum o vstupu do EU a po nějaké době bude zase referendum o setrvání v EU. Tedy vlastně ne. To první se mohlo, ale toi druhé už ne ;-D;-D;-D

A. Novák 20.10.2019 16:11

Hymnu EU rozhodně nezpívali, protože EU nemá žádnou hymnu.

M. Frank 20.10.2019 8:51

Včera byly dvě demonstrace, jedna v Itálii za Salviniho a jedna v Londýně. Podle záběrů bylo více demonstrantů v Itálii, ale média píší o dvaceti tisících, zatím co o londýnské píší o milionu. To je opravdu velmi trapné, mají lidi za úplné pitomce.

J. Koutský 20.10.2019 9:31

Vy jste je počítal?8-o

P. Čech 20.10.2019 10:18

Nepočítal je nikdo. To jen novináři si vymýšlejí a dozajista přehánějí, jako obvykle.

J. Sedlář 20.10.2019 8:41

Proč o nich píšete tak brzo ? Je jich míň než v Barceloně, nikdo do nich nestřílí gumovýma jako v Barceloě, řeší stejnou věc a přesto mají větší mediální prostor.

J. Patrick 20.10.2019 8:18

Dle organizatoru demonstrovalo v London az 1 milion lidi za nove referendum. Je to obrovska sila, neco co se jen tak nevidi. Kazdy z tech demonstrantu reprezentuje urcity pocet dalsich.

Mozna, ze nebude moci prehlednout ci opomenout tuto zadost takoveho nevidaneho mnozstvi lidi. Nejsem priznivcem noveho referenda, ale prani britu se asi bude muset splnit.

V tom pripade by ale referendum melo byt podstatne lepe pripravene, hlavne otazka, na kterou by lide odpovidali a ne jako za referenda pred lety. Vyrostla nova generace, ktera jiz muze volit a odesla ta stara, ktera jiz volit nemuze. Situace se v pohledu britu na vystoupeni z EU asi zmenila.

P. Čech 20.10.2019 8:30

Co je to 1 moilion lidí (dle zpráv jich byly desetitisíce a ne milion) oproti 66 milionům britkých občanů? Naprostá menšina. Vůle takovéto menšiny není v žádné skutečně demokratické zemi rozhodující. Ne jinak by tomu mělo být i ve Velké Británii a v podstatě kdekoliv jinde tam, kde lidé chtějí skutečnou, třeba i zastupitelskou demokracii.

P. Čech 20.10.2019 10:20

Obrovská síla je těch 65 milionů jiných Britů, kteří se neztrapňují vařváváním po ulicích .

J. Nový 21.10.2019 14:07

I u nás vyrostla další generace od referenda o vstupu do EU. Mám vám tedy rozumět tak, že by se u nás mělo vyvolat referendum o setrvání v EU? Nemohl se za tu dobu zěmnit pohled Ćechů na EU?

P. Čech 20.10.2019 7:49

Napsal bych to poněkud jinak. "Destitisíce de bilů, přitroublých pouličních křiklounů, naprostá menšina britských občanů vyřvávala po ulicích a demonstrovala tak svou nedemokratickou vůli". Co jiného to bylo? Menšina nechce ctít demokraticky vůli většiny, vyjadřenou výsledky referenda a nedemokraticky požaduje nastolit vůli svou. Klasická ukázka anarchie, která je v Evropě v současnosti vydávána za demokracii.

H. Procházka 20.10.2019 7:56

Příliš často posloucháte Zemana.

P. Čech 20.10.2019 8:23

Prezidenta Zemana neposlouchám vůbec. Píši zde svůj vlastní názor, podložený výsledky vyhledávání definice pojmu "demokracie". Těchto definic je neuvěřitelné množství a mají jen jedno společné. Navzájem se zcela liší a jsou téměř všechny poplatné politickému názoru svých autorů. Žádná z nich není obecná, nezpochybnitelná a hlavně přijatelná. Nezbývá tedy než vzít za základ sám pojem "demokracie" a vycházet z něj. Je vytvořen složením slov "demos" a "kratos", což je "vláda občanů". Jakákoliv demokracie je vládou občanů a zásadně nikoliv vládou kohokoliv jiného, politické strany, hnutí, spolky občanů nevyjímaje. Je na těch občanech a na nikom jiném, zda chtějí svou moc uplatňovat j e n přímo a nebo zda chtějí k uplatnění svémoci n a p r o s t o s v o b o d n ě volit své zástupce (fyzické osoby). Volit přímo, nikoliv zprostředkovaně. I v takové, zastupitelské demokracii se občané nesmějí vzávat svého přímého vlivu na obecné dění ve své zemi a musí si ve svých rukou ponechávat konečné, roz

P. Čech 20.10.2019 8:26

rozhodovací slovo, třeba proti vůli svých zvolených zástupců. Toto konečné slovo je ve skutečně demokratických zemích dáno výsledkem referend či jiných všeobčanských hlasování (zásadně nikoliv jen volbami). A o tom to všechno je.

J. Koutský 20.10.2019 9:33

Ty moudra máte z Pitomiovách kursů v SPD???RvRvRv

P. Čech 20.10.2019 10:25

To je můj názor na demokracii. mepovažuji jej za moudrý, pouze poněkud obecný.S SPD to nemá vůbec nic společného. Toto občanské hnutí prosazuje přímou demokracii na rozdíl ode mne. Já preferuji zastupitelskou demokracii švýcarského typu, která zde efektivně funguje již od dob, kdy u nás ještě vládli Habsburkové (více než 200 let) Tak dlouho totiž v novodobých dějinách ještě žádný jiný politický systém nefungoval.

J. Nový 21.10.2019 14:09

Proč okamžitě hloupě napadáte lidi s jinými názory a nebo těm názorům nerozumíte a nechápete jejich význam?

J. Patrick 20.10.2019 7:37

Demokraticka mikrovetsina si v prolhanem referendu odhlasovala vystoupeni z EU a jeste stale po letech jsou v EU. Kolik let jeste potrebuji na vystup? 5, 10 ...? K cemu ja pak referendum - na dve veci ....

Zatim vetsi saskarnu a la Chaplin jsem nezazil. Internet vnesl do politik prvek, ktery demokracii nepodporuje, zatim je vsak v plenkach, 20 let je strasne kratka doba, mozna za 50 za 100 let budou lide s internetem inteligentnejsi a volby budou opravdu demokratictejsi, zatim si par specialistu pres manipulace dela s lidmi co chteji.

P. Čech 20.10.2019 8:03

O co v podstatě jde? Inu, o moc politických stran. Vůle politických stran se totiž zásadně liší od vůle většiny občanů a to kdekoliv, nejen v GB. Proto také ve většině evropských zemí institut závazného referenda chybí, přesto, že tyto státy o sobě lživě vyhlašují, že jsou demokratické. Jde o jediné. Lidé (jejich většina) v GB požadují vystoupení z EU. Politické strany to vidí jinak (naprosto menšinová vůle) a kladou nastolení výsledku demokratického referenda všemožné překážky. Chtějí nastolit vůli t.zv. elit, za jaké se samy považují. To ovšem není demokracie, ale snaha o zavedení autoritářské diktatury menšiny. Tedy pravý opak jakékoliv demokracie.

P. Čech 19.10.2019 18:27

To má být ta vyhlašovaná britská demoékracie? Ty desetitisíce odpůrců brexitu, kteří vyřvávají po ulicích Londýna by si měly uvědomit, že většina občanů v referendu brexit požaduje. Pokud vím tak mezi miliony nějaké desetitoisíce většinou nejsou.

R. Doubravský 19.10.2019 21:19

Demonstrující jsou přesvědčení, že většina dnes už brexit nechce, jinak by nechtěli nové referendum (aby znovu prohráli?). Vítězství brexitářů před třemi lety bylo velmi těsné, takže můžou mít pravdu. A není důležitější, co chtějí teď, než to, co chtěli před třemi lety? Nemluvě o doložených dezinformacích, které to tehdy provázely. Pokud odejdou přestože to většina už nechce, nejsou demokraté, ale pitomci. Takže by stálo za to ověřit skutečný stav. Posměšky schytají tak jako tak.

P. Čech 20.10.2019 7:56

To, co zde píšete je klasickou ukázkou a podporou chaosu a zmatku. Od čeho referendum je? O tom, aby se zjistila a nastolila vůle demokratické většiny občanů. Jakmile je tato vůle známa , má se pokud možno ihned vykonat. Teprve potom, po nějakém čase, pokud se ukáže, že se občané v referendu zmýlili, je možno uspořádat referendum nové. Po zjištění vůle konkrétně daného počtu toto požadujících jednců. Nikdy ne jinak, protože by potom institut referenda zcela ztratil svůj smysl. Vůle nějakých pouličních křiklounů nesmí být v demokartické zemi brána v úvahu, protože tím je ohrožena sama podstata demokracie.

J. Nový 21.10.2019 14:12

"A není důležitější, co chtějí teď, než to, co chtěli před třemi lety?"

.

A u nás to není stejně důležité? Proč se tedy mnozí tak brání referendu o setrvání v EU nebo případné Czexitu? Proč se brání referendu o setrvání v NATO? Proč neobvěřit současný skutečný stav, jak píšete? :-)

A. Novák 19.10.2019 18:22

Odhlasovali si vystoupení, takže nové referendum bude až po vystoupení. Pokud tedy EU nabídne Británii členství.

R. Tichý 19.10.2019 17:07

EU opet pozvedla nedemokraticke sily. Tentokrat v GBR.

P. Čech 19.10.2019 18:29

Přesně to je ten evropský nedemokratický pohled na skutečnou demokracii. Naprostá menšina vyžaduje zrušení vůle demokratické většiny.


Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...