Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Pobodal dívky cestou do školy. Eritrejec dostal v Německu za vraždu doživotí

Eritrejce, který loni v Německu napadl dvě školačky, odsoudil krajský soud v Ulmu na doživotí. (4. července 2023) foto: AP

Muž pocházející z Eritreje, který loni v prosinci v Německu napadl dvě školačky, z nichž jedna útok nepřežila, byl odsouzen na doživotí. Případ otřásl jihoněmeckým Illerkirchbergem. Třináctiletá a čtrnáctiletá dívka byly pobodány na cestě do školy, mladší z obětí se podařilo utéct.
  12:41

Sedmadvacetiletý muž z africké Eritreje, který dorazil do Německa jako žadatel o azyl, byl shledán vinným z vraždy a pokusu o vraždu, rozhodl soud v bavorském městě Ulm. Pachatel na dívky zaútočil nožem, když šly ráno na autobus do školy. Čtrnáctiletá dívka později svým zraněním podlehla.

Muž neměl u policie žádný záznam. Motiv jeho čin byl nejasný. Podle některých informací chtěl v den, kdy zločin spáchal, se zbraní v ruce usilovat o vydání cestovního pasu.

Bavorský soud podle agentury AP rovněž rozhodl o tom, že šlo o „zvlášť závažný zločin“, což znamená, že odsouzeného je možné předčasně propustit z vězení až po 15 letech.

5. prosince 2022

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!