Pátek 18. června 2021svátek má Milan 31 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Ruskou vakcínu Sputnik V Evropská unie nepotřebuje, vzkázal eurokomisař

Evropská unie nepotřebuje ruskou vakcínu proti covidu-19 Sputnik V a je schopna do 14. července dosáhnout imunity na kontinentu s využitím dostupné evropské produkce. Uvedl to dnes podle agentury Reuters evropský komisař pro jednotný trh Thierry Breton.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Fučík 22.3.2021 10:19

evropský komisař pro jednotný trh ... tak zas další epidemiolog na nejvyšší úrovni:-/

R. Vašíček 22.3.2021 10:15

Tým, čo si myslia, že Rusi mali podať žiadosť o registráciu vakcíny v EU. A prečo? EÚ mala prejavit záujem o nákup a zároveň si vyžiadať podklady na registráciu. Prípadne mohla prispieť aj na jej vývoj, nebyť rusofóbie jej predstaviteľov.

V. Skacel 22.3.2021 12:13

Jste trochu popleta, víte ? Postup při registraci je daný. Vaše úvaha ale pobavila...

J. Václavík 22.3.2021 14:29

Popleta jste vy. Rusové se do tohoto spolku netlačili, zájem je odtud. Podstatným důvodem jsou vlastnosti tohoto očkování.

V. Skacel 22.3.2021 14:41

EU tedy měla upozornit EMA na to, že Rusové vyrábí Sputnik s tím, ať je požádá, zda li by ji nechtěl zaregistrovat. Že by to od nich jako bylo moc milé...

V. Skacel 22.3.2021 14:44

A proč to Rusovi tak dlouho trvalo ? To je prosté. Výhodnější to bylo tlačit bez registrace přes Srby, Maďary ruského hradního moka a standardně rozesírat EU.

F. Janovec 22.3.2021 17:27

Já si spíš myslím, že Rusové nevěří EU a taky neznám případ, že by EU vakcínu nabízeli a vlastně nevím jestli ji nabízeli některému státu EU. Vím pouze o případech, kdy některé státy EU o ni Rusko požádali. Rusové EU jako instituci, která proti nim vede sankce, berou jako nevěrohodnou a několikrát to zopakovali. To co se děje dnes okolo Sputniku V není problém Rusů, ale náš.

V. Novák 22.3.2021 17:50

Přesně.

P. Balcar 22.3.2021 20:22

Nevěrohodný je ruský registrátor, který vakcínu schválil před začátkem III. fáze klinického testování. Nevěrohodní jsou také molodci, kteří na poprvé netrefili na poprvé ani jediného EU registrátora, kterém je od roku 2015 EMA a prsili se formulářem HMA.

F. Janovec 22.3.2021 22:04

Ruský registrátor zajímá jenom rusy co je nám do něj on schvaluje léčiva občanům RF. My máme svého (teda co se týče vakcín nemáme), ale vždyť nám Sputnik V nikdo nenabízí pokud si o něho neřekneme tak ho mít nebudeme.

To je jako by jsme říkali kaviár je hnusnej. Vždyť si ho nemusíte kupovat. On je stejně hnusnej. Prostě to jsou hovory o ničem. My odmítáme něco co nám nikdo nenabízí.

P. Balcar 23.3.2021 3:48

MZ požádal Putina o vakcínu Sputnik V a tlačil na vládu na schválení vakcíny nestandardním způsobem, jestli jste si neráčil všimnout.

Postup ruského registrátora by měl zajímat všechny potenciální trhy, kam "první zaregistrovaná vakcína" Sputnik V směřuje. Vypovídá to o kvalitě vakcinačního řízení v RF a v jakých se vakcína nachází rukou. Na jedné straně mince všeho schopných a z druhé strany neschopných, leč ulhaných. Stále platí: Důvěřuj, ale prověřuj!

Kdo moc Sputnik V chce, podle některých zpráv se může nechat naočkovat za úplatu v Moskvě. Na vlastní riziko.

F. Janovec 23.3.2021 7:57

Máte pravdu. Pochopitelně pokud RF nebo společnost, která bude chtít do EU tuto vakcínu dovážet, ji bude muset registrovat u EMA. Pokud, ale tak ruská společnost nečiní, tak asi nechce do EU vakcínu vyvážet. Další otázkou je pokud některé státy mají zájem ji dovézt. Potom jsou dvě varianty čekat dokud RF nebude tuto vakcínu do EU dovážet nebo požádat RF o dodání podkladů pro výjimečnou a dočasnou registraci.

P. Balcar 23.3.2021 9:27

EMA nikoho o podklady pro žádnou registraci nežádá!

Výrobci žádají o registraci svého výrobku u EMA.

Ruský fond přímých investic přihlásil vakcínu Sputink V k posuzování při EMA a je ve fázi rolling review. Údajně uzavřel smlouvu o licenční výrobě se soukromými společnostmi v Itálii a v Německu (Vyrábět by se látka mohla v závodě ruské společnosti R-Pharm v bavorském Illertissenu.)

F. Janovec 23.3.2021 9:49

Ano, ale to píši v první větě, kdo bude chtít dovážet Sputnik V do EU musí ho registrovat u EMA. Vždyť oba se nijak nerozporujeme.

P. Balcar 23.3.2021 9:55

Korigoval jsem nepřesné informace, o tom, že by EMA někoho žádala ... při registraci je to naopak. EMA posuzuje přihlášky k registraci. Kdo se nepřihlásí nebo pozdě, ať si stěžuje svým rukám, že nejsou schopné poslat přihlášku a dodat podklady. Ale ať nedělá rotyku a politikaření!

F. Janovec 23.3.2021 10:06

Máte pravdu, registrace vakcíny je problém Rusů a ne náš . Až budou pokládat za potřebné tak učiní takové kroky, které budou považovat za správné. Naše filozofování nad tím proč to tak neučinili a kdy tak učiní je od věci. Možná nechtěli, možná nemohli a možná jim to bylo jedno. Naše starost by měla být o tom proč mi tady nemáme tolik vakcíny kolik chceme a kolik potřebujeme. Na tyto otázky nám, ale neodpoví v Moskvě, ale v Praze nebo v Bruselu.

P. Balcar 23.3.2021 10:11

V lednu se molodci z Ruského fondu přímých investic prsili formulářem z HMA, ale EU registrátorem je EMA.

F. Janovec 23.3.2021 10:45

Rusové podali registraci k organizaci vnitrostátních regulátorů léčivých přípravků Evropy a co z toho vyplývá. Možná nechtějí registrovat vakcínu u EU, možná proto aby jednotliví národní regulátoři (i mimo EU) měli k údajům o vakcíně přístup a možná to byl jenom takový vtip a o žádnou registraci v EU vůbec nestáli.

P. Balcar 24.3.2021 4:31

Hodnotitelé v komisích EMA jsou delegováni národními registrátory včetně SÚKL.

Tito ruští "manažeři" nemají smysl pro humor, pokud nepomlouvají karikaturami a šutkami konkureci, ale prachy cítí. Oznámili smlouvy na licenční výrobu vakcíny v Itálii a v Německu. EU je velký a solventní trh.

Nabídnu pravděpodobnější variantu: Sputink V je v rukou neschopných ulhanách duraků. Důsledek toho, když se na práci ruských odborníků nabalí vrstva "nezbytných" správných stranicko-mafiánských prostředníků, kteří vybírají zisky, ale jako paraziti nic nepřináší. Dokázali dostat do potíží např. i Rozkosmos, a obvinit z potíží SpaceX. Tedy firmu, které odmítli prodávat raketové motory.

A. Novotný 22.3.2021 10:05

Nikdo ji nepotřebuje a očkovací centra mají prázdné chlaďáky, o doktorech nemluvě.

J. Koutský 22.3.2021 10:03

Kdo má zdravou střevní mikroflóru,tak vakcínu Sputnik V nepotřebuje!!;-D

V. Novák 22.3.2021 10:02

Když nepotřebuje, tak nepotřebuje.

Tím líp.

Vakcíny budou nepochybně v Brzku...

B. Badaxe 22.3.2021 10:52

A ten Brzek, to je nějaká lékárna, nebo jen chatrč bruselského šamana?

V. Novák 22.3.2021 14:33

To kdysi sliboval Novotný, zvaný Krásný Tony, že maso bude v Brzku.

Husák zase říkal, že v Globále je toho dost, ale nikdo nevěděl, kde ten obchoďák Globál je, takže jsme měli pech...

M. Valenta 22.3.2021 9:25

Nejvýmluvnější vizitkou pro Sputnik je ochota vlastního obyvatelstva nechat se očkovat. Český nostalgik (zemanovec) si ale jede svoji naučenou linku.

P. Čech 22.3.2021 9:06

Evropská unie SPUTNIK V nepotřebuje, zatímco její jednotlivé státy ano. Zejména Německo, které jej donce chce i vyrábět. Evropská unie potřebuje jediné. Z R U Š I T ! Včetně všech zbytečně placených eurokomisařů.

M. Valenta 22.3.2021 9:21

Teď už opravdu ne. Měli včas ( Rusové) dodat podklady a mohli jsme si ušetřit tyhle spory. So geht das.

P. Pruner 22.3.2021 9:53

Nenapadlo Vás, že Rusové mají u zadele zda se Češi budou očkovat jejich vakcinou ? Vyhověli Maďarsku, Slovensku a byli vstřícní k Zemanovi, kterému jeho záměr neprošel přes probruselské Blatného a Babiše. Oni mají celosvětově spoustu objednávek převyšující jejich výrobní kapacity. Proto se také o spolupráci pro EU mluví v podobě výroby této vakciny v Německu a Itálii až ji povolí EMA. To bude jistě trvat, soudruzi pováleční i dnešní západoevropští mají společné, že jim na životech lidí nezáleží.

B. Badaxe 22.3.2021 10:55

Výrobci v Itálii nebo germanistánu se na nějakou EMA vys tedy vykašlou, prostě tu produkci podle licenční smlouvy prodají kamkoli kam jim to licence dovolí. To že se tady hujeři budou zalykat po AZ je jim, stejně jako EMA, kdesi u pozadí.

M. Dusin 22.3.2021 8:27

EU začala s procesem schvalování okamžitě po dodání dat, zdržení způsobili rusáci a vakcina, pokud je neškodná a účinná dostane povolení za stejnou dobu, jako všechny ostatní. Komisař pouze řekl, že dodávky ostatních vakcin jsou již takové, že sputniku již nebude třeba, nic víc. A samozřejmě že nechat vydělávat agresivní okupační mocnost byť na Sputniku pak není rozumné, agresivního psa je třeba nechat zavřeného v kotci.


Znásilnil mě lékař. Prvně mě muž osahával v deseti. Oběti popsaly své zážitky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve vlaku, v práci, u lékaře, na táboře. Sexuální obtěžování zažívají především dívky již ve velmi mladém věku, často se...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...