Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Evropská komise požádala unijní soud o pozastavení polského zákona o soudcích

Evropská komise požádala Soudní dvůr Evropské unie, aby předběžným opatřením pozastavil účinnost polského zákona o trestání soudců, kteří zpochybňují vládní reformu justice. Unijní soud to v pátek oznámil na twitteru. Polská vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS) se zákon snaží prosadit navzdory kritice, že nová právní úprava oslabí nezávislost soudnictví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Když jsme hlasovali pro Evropskou unii, hlasovali jsme pro unii nezávislých a svobodných států. A nemíníme se své svobody vzdát jen proto, že se to někomu zdá v pořádku.

0 0
možnosti

Evropská komise se zachovala správně, protože právo není jen polské, ale dotýká právního řádu celé Evropy, protože se nedá ohraničit hranicemi. Tak činí jen omezenci, kteří tu svévoli balí do národních zájmů!

0 0
možnosti
KV

Jakým právem zasahuje evropská komise do zákonodárství suveréního, samostatného a svobodného Polska? Diktát zfašizované EU přerůstá ve fašistickou totalitu. Po vzoru Britů pryč z EU!

0 0
možnosti

Mate ve svém příspěvku málo slovních obratu s fašismem.

Měl byste přidat.

0 0
možnosti
FN

Moc soudní nemá právo zasahovat do práv moci výkonné a zákonodárné. Soudce má soudit podle schválených zákonů. Pokud s nimi nesouhlasí, měl by se své funkce vzdát a stát se politikem. Ovšem Brusel si osobuje právo svévolně rozkazovalo a ovládat všechny tři složky. Polsko ovšem není státem, který by na europovel stáhl ocas mezi nohy a lízal bruselskou rákosku.

0 0
možnosti
JK

Všimněte si, že Evropská komise, nikým nevolená, svévolná banda, mající pravomoce, ale žádnou zodpovědnost, žádá Evropský soud, aby se vměšoval do věcí suverénního státu (snad ještě). Neskutečná nestoudnost. A prsty v tom má i Jourová, favoritka pana Bebiše. Je to opravdu na Czexit.[>-]

0 0
možnosti
JN

J68i75r21k89a 65N28o44v12ý

24. 1. 2020 14:44

"Zákon podle jeho odpůrců umožní trestat a odvolat z funkce neposlušné soudce, kteří se staví proti justičním reformám prosazovaným současnou vládou. To by se týkalo třeba těch soudců, kteří by zpochybňovali pravomoc nových kolegů dosazených soudcovskou radou.

.

A co je na tom špatného? Pochybuji, že v Polsku se dělí moc jinak, než u nás, tzn. Moc zákonodárná, moc výkonná a moc soudní.

A rozhodně bych nepovažoval za správné, aby jedna moc kecala do práce té druhé. Nic nebrání soudci stát se místo soudce poslancem, nechat se zvolit a prosazovat schválení zákonů, které budou dle jeho představ. Soudce není Bůh a měl by pracovat dle pravidel, které mu nastavili jiní, stejně jako kterýkoliv zaměstnanec. Nebo také může změnit práci. Opět jako kterýkoliv jiný zaměstnanec.

A za špatnou práci by měl být potrestán opět stejně jako kterýkoliv jiný zaměstnanec. Nevím jak v Polsku, ale u nás se některé kauzy táhnou, 10, 15 a možná i víc, než 20 let a je to v pořádku? Chtěli byste být v kůži těch, k

0 0
možnosti