Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Krásné. Davida si prohlédla ředitelka z USA, kterou za ukázání sochy vyhodili

Svět

  12:36
Bývalá ředitelka školy ve floridském městě Tallahassee, která přišla o práci, protože škola ukázala žákům v hodině výtvarné výchovy snímek slavné sochy Davida, je na návštěvě Florencie. V italském městě, kde je socha vystavená, se setkala se starostou Dariem Nardellou, který ji do města po propuknutí kauzy pozval.

Ukázáním sochy nahého muže dnes již bývalá ředitelka Hope Carrasquillová vyvolala stížnosti některých rodičů, podle nichž se jedná o akt či „pornografii“.

Florentské muzeum, kde se Michelangelovo mistrovské renesanční dílo nachází, reagovalo tím, že studenty i jejich rodiče pozvalo na návštěvu, aby si mohli prohlédnout jeho „čistotu“.

Carrasquillová přijela do Florencie spolu s rodinou již v pátek. Bezprostředně po příjezdu zamířila do muzea podívat se na sochu, která ji stála práci. Ocenila vzhled celého muzea.

„Myslím, že je krásné. Vypadá jako kostel,“ řekla Carrasquillová BBC News. „Nejvíce na mě zapůsobilo to, že celá tato galerie byla postavena pro něj (Davida),“ dodala. K soše ji doprovodila osobně ředitelka muzea Galleria dell’Accademia Cecilia Hollbergová.

Michelangelo Buonarroti vytesal Davida v letech 1501 až 1504 na objednávku florentského dómu. Dílo pomáhá do muzea přilákat 1,7 milionu návštěvníků ročně, více než polovina jich přijíždí z USA.

Autoři: ,

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...