Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Spořte a snižte doma teplotu, i Macron nosí rolák. Francouzská vláda propaguje šetření, ačkoli je teplo

Francouzský prezident Emmanuel Macron oblékl rolák, propaguje tak energetické úspory. (3. října 2022) foto: Profimedia.cz

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v pondělním videu o vládních reformách objevil v roláku. Přidal se tak k několika členům jeho vlády, kteří pomocí roláků propagují energetické úspory nezbytné pro nadcházející zimu. U opozičních politiků ale Macron svým krokem vyvolal spíše posměch, Francie totiž zažívá poměrně teplý podzim.
  16:24

Jako první v roláku podle BFM TV vystoupil ministr hospodářství Bruno Le Maire. Před týdnem přišel s prohlášením, že Francouzi už ho nebudou vídat v kravatě.

Jeho úřad v létě čelil vlně kritiky za nadměrné a nákladné používání klimatizace, zatímco občany vyzýval k šetrnosti. Le Maire rovněž slíbil, že ministerstvo v zimě bude své prostory vytápět nanejvýše na 19 stupňů Celsia.

Vedle pánů v rolácích se členky vlády objevily na veřejnosti v péřových prošívaných bundách. Nejprve se v bundě s motivy motýlů na jednání s ekologicky smýšlejícím starostou objevila premiérka Élisabeth Borneová.

O den později oblékla zimní bundu i ministryně pro energetickou transformaci Agnès Pannierová-Runacherová.

„Pokud by to nebylo tragické, bylo by to komické,“ řekl republikánský politik Xavier Bertrand. Marine Le Penová ve středu Le Mairův projev označila za „beznadějnou“ komunikaci a „politiku pro hlupáky“.

Autoři: ,

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat