Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Francouzská nemocnice přijala seniora s municí v konečníku, zasahovali i pyrotechnici

Jeden z pavilonů nemocnice Sainte Musse ve francouzském Toulonu (18. prosince 2020) foto: Profimedia.cz

Pacienti nemocnice ve francouzském Toulonu se o víkendu museli evakuovat kvůli osmaosmdesátiletému muži, který přišel na pohotovost s delikátní záležitostí. V konečníku měl nábojnici. Zhruba dvacet centimetrů dlouhý a pět centimetrů široký předmět mu chirurgové museli vyoperovat pomocí viscerální chirurgie.
  11:19

O neobvyklé nehodě na pohotovosti v místní nemocnici Sainte Musse informovala francouzská agentura Var-Matin. Podle ní pocházela nábojnice z první světové války. Muž ji našel v domě svého bratra.

Hospitalizovaný muž personál ujišťoval, že jde o prázdnou patronu. I přesto však ošetřující personál zavolal na místo pyrotechnickou jednotku a část nemocnice evakuoval. Běžný provoz si zachovalo pouze gynekologické a porodnické oddělení.

Pyrotechnici pak na místě potvrdili, že nábojnice není nebezpečná a nemůže explodovat. „Uklidnilo nás, když jsme se dozvěděli, že jde pouze o sběratelský předmět z první světové války,“ řekl agenturám jeden ze zaměstnanců nemocnice.

„Jablko, mango nebo dokonce tuba od pěny na holení. Jsme zvyklí nacházet neobvyklé předměty vložené tam, kde nemají být,“ uvedla pro agenturu později jedna z tamních zdravotních sester. S nábojnicí se však v nemocnici ještě nesetkali.

Ošetřujícímu chirurgovi se podařilo předmět vyjmout. Pacientovi se podle něj nyní daří dobře a je v pořádku. Nábojnice zůstala pyrotechnikům.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...