Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

U Paříže spadlo malé letadlo mezi bytové domy, tři lidé se vážně zranili

Na předměstí Paříže v obci Villejuif spadlo malé sportovní letadlo přímo mezi bytové domy. (4. prosince 2023) foto: Profimedia.cz

Na jižním předměstí Paříže v obci Villejuif v pondělí večer spadlo malé sportovní letadlo přímo mezi bytové domy. Všichni tři členové posádky byli s vážnými zraněními převezeni do nemocnice, ale jsou mimo ohrožení života. Letadlo muselo nouzově přistát kvůli poruše motoru, uvedla prokuratura.
  21:08

„Zrovna jsem kouřil cigaretu u okna v kuchyni, když jsem si všimnul letadla, které velmi, ale opravdu velmi pomalu klesalo. Bylo tak nízko, že na mé zahradě už skoro škrtalo. O deset vteřin později jsem slyšel malou ránu. Evidentně se trochu polámalo, když spadlo,“ řekl stanici BFM TV Fabien, který bydlí nedaleko místa nehody.

Záběry letadla s ulomenými křídly i ocasními plochami začaly hned kolovat po sociálních sítích.

Plechy bílého letadla s červeným pruhem byly pomačkané a poházené u paty výškové budovy, jediná relativně nepoškozená část byla pilotní kabina.

Letadlo vzlétlo z města Rouen, vzdáleného asi 115 kilometrů severozápadně od Paříže.

Cíl cvičného letu instruktora a dvou žáků byl v departementu Yvelines, který bezprostředně sousedí s francouzskou metropolí.

Autoři: ,

Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA
Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA

Maminko, svědí! Trápí vaše dítě citlivá a suchá pokožka? Bojujete s atopickým ekzémem? Právě teď má 20 testerů možnost vyzkoušet zklidňující a...