Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Útok na školačky ve Francii. Dvě jsou pobodané, třetí podlehla zástavě srdce

Svět

  10:51aktualizováno  11:32
Ve čtvrtek zemřela ve Francii čtrnáctiletá dívka, která prodělala zástavu srdce po nedalekém útoku. Dívka zkolabovala během uzavření školy v Souffelweyersheimu nedaleko Štrasburku, později odpoledne následkům podlehla. Škola byla uzavřena po útoku muže s nožem na dvojici školaček.

Podle Oliviera Farona ze školského úřadu se učitelům a přivolaným záchranářům podařilo dívku nejprve oživit, ale nakonec pozdě odpoledne zemřela. Srdeční příhodu u ní podle něj vyvolal stres způsobený vyhlášením poplachu a uzavřením školy v reakci na útok.

„Byla jsem vzadu na hřišti a bylo nám řečeno, abychom se co nejrychleji vrátili do třídy, abychom zalezli pod stůl a počkali, dokud nebude zatčen,“ vylíčila ve čtvrtek médiím napjatou situaci devítiletá školačka Aude.

„Neexistuje žádné dokonalé řešení a budeme důkladně analyzovat, co se stalo,“ uvedl k tragédii Faron, podle něhož se uzavírka školy uskutečnila přesně tak, jak měla.

„Jsme zděšeni a nemáme slov,“ řekl AFP Georges Schuler, starosta obce Reichstett, odkud školačka pocházela. „Vše se vyšetřuje a já vám nemohu říct, zda dívka měla srdeční vadu, nebo ne,“ doplnil.

Útok na dvojici školaček ve věku šesti a 11 let u školy v Souffelweyersheimu se odehrál ve čtvrtek krátce po 14:00. Obě byly s povrchovými zraněními převezeny na dětskou pohotovost.

Třicetiletého útočníka krátce po činu policie zadržela. Vyšetřovatelé zatím neznají motiv útoku, nic ale nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin. Státní zastupitelství mluví o psychických obtížích muže.

Souffelweyersheim

Souffelweyersheim

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!