Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Válka na Ukrajině

Sedmiletá holčička z kyjevského krytu zazpívala hymnu zaplněnému stadionu. Vyslala tím do světa jasný vzkaz

Sedmiletá dívenka Amelia Anisovychová z Ukrajiny. foto: Youtube.comReprofoto

Doporučujeme
Sedmiletá dívenka Amelia Anisovychová z Ukrajiny svým zpěvem uhranula svět již z bunkru v Kyjevě. To, když se její nahrávka známé písničky Let It Go - v češtině též Najednou z animovaného filmu Ledové království, dostala na povrch a začala se šířit internetem. Po útěku do Polska ji mohla konečně zazpívat i lidem v bezpečí a nyní si dokonce zapěla ukrajinskou národní hymnu před mnohotisícovým kotlem na stadionu v Lodži.
  13:52

Ameliino srdceryvné vystoupení se stalo válečným symbolem. Ukrajinskou verzi filmového hitu od Disney v podání malé holčičky nahrála podle britského serveru The Independent na Facebook jako první uživatelka Marta Smekhová a video se okamžitě stalo virálním a postupně posbíralo miliony zhlédnutí. 

„Všechny v podzemním bunkru zalila světlem. Od prvního slova nastalo ticho, lidé odložili povinnosti. Všichni se zastavili,“ popsala atmosféru z kyjevského podzemí autorka uloženého záznamu.

Od té doby se malé zpěvačky začala všímat média po celém světě. V kruté válce její příběh nabízí všem uprchlíkům potřebný happyend.

Není divu, že na talentované dítě padla volba s interpretací hymny během benefičního koncertu na podporu Ukrajiny před zaplněnými tribunami lodžské Atlas areny, kam se vejde přibližně 10 tisíc lidí. 

I zde zapůsobila na široké obecenstvo procítěným podáním národní hymny a vyslala do světa´i svým krajanům jasný signál, že existuje naděje v dobrý konec. Nemalý výtěžek ze vstupného putoval následně na podporu obětí invaze. 

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...