Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Indickou jeptišku týden znásilňovali bratranci. Mstili se její rodině

Svět

  11:01aktualizováno  12:09
DILLÍ/PRAHA - Dvaadvacetiletou katolickou jeptišku vylákali dva její bratranci do svého města. Když přijela, unesli ji a týden znásilňovali. Pak ji odvezli na nádraží a pohrozili, že když promluví, tak ji zabijí.

Indové volají po celkovém zpřísnění trestů za zločiny proti ženám. foto: ČTK

Třicetiletý Džotindra Sobhasundar a jeho o dva roky mladší bratr Tukuna vylákali na vlakové nádraží v Brahmapuru. Zavolali ženě, jejíž jméno nebylo zveřejněno, že je její matka nemocná. Mladá jeptiška neměla důvod o jejich slovech pochybovat. Když dorazila na nádraží, bratranci na ni už čekali. Odvezli ji na izolované místo, kde ji týden drželi a znásilňovali. Pak ji vysadili na vlakovém nádraží a varovali, ať mlčí.

Sobhasundarové se tímto způsobem chtěli pomstít za smrt svého otce, kterou údajně zavinil bratr mladé jeptišky. Ten už byl pro podezření z vraždy zatčen, píší The Times of India.

ČTĚTE TAKÉ:

K útoku došlo mezi pátým a a 11. červencem, na veřejnost se ale dostal až nyní. V neděli byli zatčeni oba bratři a v pondělí pak dopadli i třetího podezřelého. Tím byla sestra obou bratrů Nalini Sobhasundarová, která dívce volala a do vesnice ji vylákala.

Jeptiška se svěřila matce, která vše nahlásila na policii.  "Znásilnění je fyzický a psychický terorismus," prohlásil katolický kardinál Oswald Gracias. Podle něj jde o odporný čin na ženě, která zasvětila život Bohu.

"Apatie vládních úřadů je otřesná," dodal kardinál a připomněl nedávný případ, kdy byly z indického klášterního internátu uneseny čtyři dívky, které znásilnilo osm mužů. Celosvětovou pozornost upoutal případ z loňského prosince, kdy skupina mužů v autobuse napadla a znásilnila studentku, která později na následky zranění zemřela.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!