Diskuse k článku: Itálie jako první země EU zakázala plastové tyčinky do uší. Nyní musí být z přírodních materiálů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 5.1. 2019 17:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
I. Lyčka 5.1.2019 16:18

Italové už s tím muselu začít dříve. Na obrázku nevidím v tom brodelu ani jednu tyčinku. A to prý tvořily 9 procent plastového odpadu. Šikovní chlapíci ti Italové.

K. Jež 5.1.2019 16:01

Zakázat se musí i petflašky, plastové příbory, míchátka, kelímky, zapalovače atd.

J. Kolumberský 5.1.2019 13:59

Evropská ekodiktatura v akci. slaboši, kastráti a vegetariáni s neomarxistickou ideologií v makovicích u moci. Historicky první praktická ekodiktatura je dílem francouzských neomarxistů, pod jejichž vlivem naivní student Pol-Pot ve své rodné Kambodži ustavil první ekodiktaturu v dějinách, výsledek je dobře znám. S koncem EU padnou i veškerá totalitní opatření směřující proti občanským svobodám a výkonu vlastnických práv. Jsem pro restauraci legislativy ve prospěch užitečného a pro důslednou kriminalizaci různých ochránců zvířat, přírody, rostlin a vůbec všeho, co nám neslouží k osobnímu prospěchu a užitku.

V. Kusý 5.1.2019 17:14

Nejsem přehnaný ekolog, ale produkce toho, co díky bezohlednému chování spotřebitelů se stává hrozbou, mne nenechává klidným. Stačí se podívat okolo sebe a jímá mne hrůza. A to jsme relativně civilizovaná země, podívejte se do Asie či Afriky a uvidíte hrozné věci. Já osobně se opravdu v odpadcích utopit nechci.

J. Šejnoha 5.1.2019 12:06

Velmi rozumné opatření.

Pokud stát něco zanedbal, tak musí provést korekci !

Obchodníci by se vyrovnali i s povinnými zálohami na vratné plastové lahve apod. U skla je systém zaveden od nempaměti a funguje hladce.

Nejdříve by se to mělo zavést v bordelářských rozvojových zemích.

Najdete na Lidovky.cz