Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Nechceme růžové respirátory, stěžují si italští policisté. Prý jim kazí image

Italští policisté hlídkují v Římě. (14. ledna 2022) foto: Profimedia.cz

Italské odbory si u vedení policie stěžují, že policisté v některých provinciích dostali zásilku respirátorů v růžové barvě. Podle odborového svazu růžové roušky poškozují image policistů, lepší by prý byly černé, bílé nebo modré. Náměstkyně ministra dopravy jim však vzkázala, že se respekt odvíjí od odvedené práce, nikoliv barvy roušek.
  14:18

Podle autonomního svazu policie (SAP), jehož členem je podle agentury AFP zhruba každý pátý policista v Itálii, dostalo růžové respirátory  „mnoho“ policejních stanic. 

Mimo jiné v provinciích Pavia, Varese a Ferrara na severu země či na Sicílii. Šéf SAP Stefano Paoloni ve zveřejněném dopise uvedl, že respirátory by měly být například bílé, modré nebo černé, aby lépe odpovídaly barvě uniformy. 

„Nerozumíme důvodu, který stojí za nákupem roušek v barvě, jež se na první pohled nehodí pro naši práci,“ píší policisté.

Paoloni také poznamenal, že dva roky po začátku pandemie covidu-19 se vedení policie nemůže vymlouvat na nedostatek ochranných prostředků. Ministerstvo vnitra na stížnost podle agentury Reuters zatím nereagovalo.

Na sociálních sítích se již objevilo k tomuto tématu množství komentářů. „Respekt k uniformě se neodvíjí od barvy, ale od toho, jakou práci muži a ženy v uniformách odvádějí,“ napsala ke kauze třeba náměstkyně na ministerstvu dopravy Teresa Bellanovaová.

Autoři: ,