Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Svět

Krvelačný Hamás už cílí i na křesťany, varuje Izrael Evropu včetně Česka

Propalestinský pochod v irském Dublinu (18. listopadu 2023) foto: Profimedia.cz

Izraelský ministr pro diasporu Amichaj Chikli rozeslal lídrům několika evropských zemí včetně České republiky varování před rozsáhlou sítí agentů Hamásu v Evropě. Ve středu to uvedl list The Jerusalem Post. Osobní dopisy podle něj dostali i představitelé Belgie, Velké Británie, Dánska a dalších zemí.
  9:46

Chikli v dopisu připomněl, že bojovníci palestinského radikálního hnutí Hamás se při svém říjnovém útoku na Izrael dopouštěli masakrů civilního obyvatelstva.

„Od těchto masakrů se násilí páchané vůči Židům celosvětově zvýšilo o 120 procent, což je šokující statistika. Krvelačnost Hamásu se bohužel neomezuje na Izrael a Židy, ale rozšiřuje se i na Evropu a křesťany,“ napsal podle izraelského deníku ministr v dopise.

Podle JPostu jej poslal představitelům zhruba dvaceti zemí – Belgie, Velké Británie, Dánska, Itálie, Maďarska, Německa, Nizozemska, Řecka, Švédska a České republiky a dalších – a také zástupcům Evropské unie.

Hamás po mnoho let působil po celém světě, především díky tajným humanitárním darům, prohlašuje rovněž izraelské ministerstvo v dokumentu.

„Jde o složitou síť nenávisti, která působí v mnoha zemích, včetně těch západních a silně demokratických. Tento fenomén musí být co nejrychleji vymýcen,“ apelují Izraelci.

Autoři: ,