Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Palestinci stříleli na auta na dálnici u Jeruzaléma. Jeden mrtvý, osm zraněných

Svět

  9:44
Při střelbě na dálnici u Jeruzaléma ve čtvrtek zemřel jeden člověk a několik dalších utrpělo zranění. Dva lidé jsou ve vážném stavu, informovala místní záchranná služba. Policie uvedla, že šlo o teroristický útok provedený třemi Palestinci, kteří byli zneškodněni.

Útočníci podle policie začali automatickými zbraněmi střílet na auta, která čekala ve frontě před kontrolním stanovištěm mezi okupovaným Západním břehem Jordánu a Izraelem a směřovala do Jeruzaléma.

Policie nejprve uvedla, že na místě zneškodnila dva Palestince. Posléze informovala, že útočníci byli tři a třetího dopadla na útěku.

Násilnosti na Izraelem okupovaném Západním břehu zesílily v souvislosti s válkou, kterou vede Izrael v Pásmu Gazy a která začala útokem palestinského hnutí Hamás z Gazy na izraelské pohraničí.

Deník Haarec také informoval o dalším útoku židovských osadníků na palestinskou vesnici, kde házeli kameny na tamní obyvatele a pokusili se zapálit několik domů. Do vesnice byly vyslány izraelské bezpečnostní síly, ale nikdo nebyl zatčen, uvedl Haarec s odvoláním na izraelské bezpečnostní složky.

Izrael ve válce

Izrael po útoku Hamásu ze 7. října zesílil razie na Západním břehu, při nichž cílí na palestinské radikály. Tisíce jich vojáci zatkli a desítky při střetech s nimi zabili, zemřeli při tom ale i civilisté. Například podle Haarecu ve středu zemřel 14letý chlapec, který podlehl zraněním způsobeným izraelskými vojáky při razii v obci Azzún na Západním břehu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!