Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jemenská policie zmařila únos čtyř Čechů, včetně redaktora LN

Svět

  12:30aktualizováno  20:14
SANÁ - Jemenská policie zmařila pokus o únos čtyř českých turistů. Střelbou je vysvobodila z uneseného auta. Podle velvyslanectví v Saná jsou Češi v pořádku. Jedním z unesených je redaktor Lidových novin.

Jemenská bezpečnostní jednotka (ilustrační foto) foto: ČTK

Redaktor LN Jan Nevyhoštěný, který je v oblasti na dovolené, sms zprávou potvrdil, že se nikomu nic nestalo. "Podařilo se nám vyváznout ve zdraví z únosu. Vše je ok", sdělil rodině. Od té doby je skupina Čechů bez signálu. Redakce LN se s nimi pokouší spojit. Podle dostupných informací se nyní nacházejí na ostrově Sokotra.

Únosci zastavili auto jemenské turistické kanceláře se čtveřicí Čechů a snažili se ho unést do hor. Řidiči se ale naštěstí podařilo zřejmě posunky upozornit kolem projíždějící auto, které přivolalo pomoc. Jemenská policie poté zasáhla a tři muže a jednu ženu české národnosti vysvobodila. K incidnetu došlo v pondělí v okrese Haima v provincii Saná asi 60 kilometrů od hlavního města.

Během zásahu došlo k přestřelce, zraněni byli dva policisté a jedno dítě, které bylo v místě incidentu náhodou. Češi jsou v pořádku a pokračují v pobytu v Jemenu. Serveru Lidovky.cz to řekl český velvyslanec v Jemenu Jozef Vrabec.

Jemenský zpravodajský portál Yemen Post upřesnil, že auta se snažili zmocnit tři ozbrojenci z kmenových etnik. Mužům se po zásahu čtyř policejních patrol podařilo z místa utéct, po několikahodinové pátrací akci je ale bezpečnostní jednotka dopadla. Nyní jsou vyslýcháni a policie se snaží zjistit motiv činu.

Autoři: ,

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...