Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Karneval v Riu narušila přestřelka, jeden člověk zemřel

Svět

  15:03
RIO DE JANEIRO - Střet mezi policií a obchodníky s drogami v brazilském Riu de Janeiro narušil soutěžní přehlídku špičkových škol samby. Incident v jedné z chudinských čtvrtí nepřežil jeden člověk a zároveň bylo narušeno i vystoupení jedné ze škol. Prvnímu z vrcholů nejslavnějšího karnevalu na sambodromu přihlíželo na 72 tisíc diváků.

Tanečnice na karnevalu v brazilské metropoli Rio de Janeiro 20. února 2012 foto: ČTK

Tisícovky tanečníků, tanečnic, bubeníků, spoře oděné královny samby i zpěváci se v noci vydali na sambodrom, na němž se před tribunami navrženými věhlasným brazilským architektem Óscarem Niemeyerem představilo sedm škol samby. V pestrobarevném průvodu se objevila i vítězná skupina z loňska Beija-Flor.

Při teplotě kolem 28 stupňů Celsia zahájil soutěžní přehlídku nejlepších škol samby ve městě klub Renascer de Jacarepaguá s 3500 tanečníky, kteří byli rozděleni do několika tematických bloků a tančili na hudbu, která byla zkomponována zvlášť pro tuto příležitost.

FOTOGALERIE

Prohlédněte si fotogalerii z nejlavnějšího karnevalu na světě

Tanečnice na karnevalu v brazilské metropoli Rio de Janeiro 20. února 2012

Závěrečná vystoupení přehlídky ale narušila přestřelka mezi policií a obchodníky s drogami v chudinské čtvrti Sao Carlos, která leží pouhé dva kilometry od sambodromu. Policie tu v brzkých ranních hodinách zatkla jednoho obchodníka s drogami a celá akce skončila přestřelkou, která si vyžádala život jednoho mladíka a čtyři zraněné.

Jeden mrtvý, čtyři zranění
Policie uzavřela ulice za sambodromem a na nich vzniklá zácpa způsobila potíže alegorickým vozům škol Porto da Pedra a Beija-Flor. Vozy další školy Vila Isabel měly problém vyjet na trasu. Zpoždění ji připravilo o body, ale podařilo se jí nepřesáhnout časový limit vystoupení 82 minuty, napsal brazilský server Últimas Notícias.

Klání o letošní karnevalovou korunu bude pokračovat i v noci na úterý, kdy se představí zbylých šest škol samby nejvyšší kategorie. Vítěz pak bude vyhlášen o popeleční středě. Mezi hosty karnevalu jsou letos například americká zpěvačka Jennifer Lopezová a zakladatel Playboye, magazínu pro pány, Hugh Hefner.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat