Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rapper West hodlá znovu bojovat o Bílý dům, Trumpa by chtěl za viceprezidenta

Svět

  19:09
Americký rapper Kanye West oznámil, že chce v roce 2024 kandidovat na prezidenta Spojených států a chtěl by republikánského exprezidenta Donalda Trumpa jako viceprezidenta. Westa, který si nyní říká Ye, v poslední době provázejí samé skandály.

Rapper na sociálních sítích sdílel video s logem své kampaně a popiskem Ye24. Tvrdí, že se zeptal Trumpa, zda by s ním kandidoval na viceprezidenta, což se exprezidentovi nezamlouvalo. West kandidoval už v posledních prezidentských volbách v roce 2020, získal pouhých 70 000 hlasů.

Své nejnovější politické ambice umělec oznámil na videu, které bylo zveřejněno poté, co byl začátkem týdne spatřen v Trumpově floridském resortu Mar-a-Lago v doprovodu krajně pravicového komentátora Nicka Fuentese. West na videu nazvaném hlášení z Mar-a-Laga tvrdí, že exprezidenta rozčílilo, když jej požádal, aby kandidoval jako jeho viceprezident. Trump záměr ucházet se znovu o Bílý dům oznámil v polovině listopadu. „Trump na mě u stolu začal křičet a říkal, že prohraju,“ popsal rapper.

Na začátku října West čelil kritice za to, že si na přehlídku své nejnovější kolekce na pařížském týdnu módy vzal tričko s nápisem White Lives Matter (Na bělošských životech záleží), což je fráze užívaná bělošskými nacionalisty od roku 2015 v reakci na hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Později rapper prohlásil, že jeho kritici jsou placeni tajným spolkem Židů.

Vzhledem k tomu, že pokračoval v antisemitských komentářích na internetu a v televizních rozhovorech, rozvázaly s umělcem spolupráci módní značky The Gap, Adidas a Balenciaga i jeho agentura Creative Artists Agency. Rapper později prohlásil, že za jediný den přišel o dvě miliardy dolarů.

Když West v roce 2020 kandidoval na prezidenta, uspořádal pouze jeden mítink, na kterém se při diskusi o potratech rozplakal. Také zaplatil dvě televizní reklamy, uvedla BBC. Nakonec byl jako kandidát pouze ve 12 z 50 amerických států.

West naznačil, že si nyní jako manažera kampaně najal krajně pravicového komentátora Mila Yiannopoulose, který dříve pracoval pro pravicový server Breitbart News. Yiannopoulos byl mainstreamovými konzervativci víceméně zavržen poté, co se v roce 2017 objevilo video, na němž hájil styk mezi malými kluky a staršími muži.

Později tyto komentáře označil za černý humor a prohlásil, že se mu sexuální zneužívání nezletilých hnusí. Naposledy Yiannopolous pracoval jako stážista u republikánské kongresmanky Marjorie Taylorové Greeneové.

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...