Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Přistávajícímu boeingu vjel do cesty airbus

Svět

  17:06aktualizováno  19:26
BARCELONA - Jen pohotová reakce pilota zabránila na letišti v Barceloně velkému neštěstí. Přistávajícímu Boeingu 767 vjelo na ranvej další letadlo a zablokovalo mu cestu. Pilot dosedajícího letadla stroj naštěstí zvedl opět do vzduchu.

Při přistávání vjelo na runway další letadlo. foto: Youtube.comReprofoto

Boeing 767 ruské společnosti Utair se chystal na letišti v Barceloně k přistání. V tu chvíli ale vjel na přistávací plochu airbus argentinských aerolinek a zablokoval mu cestu. Kolize by byla nevyhnutelná, kdyby pilot boeingu nezareagoval a čumák letadla nezvedl opět do vzduchu. Letoun nakonec přistál na jiné dráze.  

Španělský letecký úřad AENA oznámil, že komise již začala prošetřovat, co přesně se na letišti v Barceloně o uplynulé sobotě odehrálo a co bylo příčinou. Mluvčí AENA s odkazem na video dodal, že žádné nebezpečí nehrozilo.

Zároveň uvedl, že nebezpečí srážky nehrozilo, neboť vzdálenost mezi obě letadly byla více než jeden kilometr.

Boeing 767 je středně dlouhý letoun sloužící převážně k přepravě cestujících. Jde o  stejný typ, který použili teroristé během 11. září při útoku na Světové obchodní centrum v USA. Během své existence se tomuto modelu stalo šest nehod, které si vyžádaly 568 obětí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!