Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Letadlo ČSA mělo problémy s motorem, ale bezpečně přistálo

Svět

  12:13
HAMBURK - Dopravní letadlo společnosti ČSA dnes ráno navzdory poruše na motoru bezpečně přistálo na letišti v Hamburku. Nikdo ze 20 cestujících a čtyř členů posádky nebyl zraněn. Oznámila to agentura DPA s odvoláním na mluvčí hamburského letiště.

Letadlo ČSA, které bezpečně přistálo v Hamburku. foto: Reprofoto

"Všech 20 cestujících bylo přepraveno do cílové destinace následným letem s přistáním v Praze v 11:00 hodin místního času," řekla mluvčí aerolinií Daniela Hupáková.

Pilot dvoumotorového vrtulového stroje typu ATR 42 ohlásil krátce po startu závadu na motoru a po zhruba 20 minutách ve vzduchu se vrátil na hamburské letiště Fuhlsbüttel. Tam bylo preventivně připraveno několik hasičských vozů, aby v případě nutnosti zasáhly. "Nyní prochází důkladnou technickou kontrolou, která by měla určit příčinu případného technického problému," dodala mluvčí ČSA.

Dopravní vrtulová letadla ATR vyrábí italská společnost Alenia Aeronautica. Stroje ATR 42 a ATR 72 jsou letadla krátkého doletu, která ČSA používají mimo jiné pro lety do Vídně nebo Mnichova a vlastní jich celkem dvanáct.

Autoři: ,

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...