Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

V Chicagu začal hořet Boeing 767 při odletu. Dvacet lidí bylo zraněno

Svět

  22:39aktualizováno  29. října 7:34
CHICAGO/PRAHA - Na O’Hare International, hlavním dopravním letišti Chicaga a jednom z největších letišť vůbec, došlo málem k tragédii. Při odletu Boeingu 767 začal letoun hořet a veškerá posádka i cestující musela být evakuováni. Potíže způsobila mechanická závada motoru.

Let AA 383 se vznítil na letišti v Chicagu. foto: twitter.com/FlightAlerts777

Šlo o let 383, který mířil v pátek z Chicaga do Miami a letoun patřící společnosti American Airlines (AA).

Letadlo bylo připraveno k odletu do Miami, když z pravého motoru vyšlehly plameny následované hustým černým kouřem. Piloti start přerušili a posádka letadlo evakuovala. Během nouzového odchodu z letadla 19 cestujících a jeden člen posádky utrpěli lehká zranění, většinou modřiny či vymknuté kotníky.

Všech 161 lidí včetně devíti členů posádky muselo být evakuováno s pomocí unikových východů a nafukovacích skluzavek.

Na palubě během incidentu vypukla panika. „Každý křičel a skákal přes druhého,“ vypověděl jeden z cestujících. Dodal, že během několika vteřin se kouř dostal do kabiny a že plameny začaly tavit okna stroje. Podle hasičů se oheň do kabiny nerozšířil.

S problémy se v pátek potýkalo také nákladní letadlo americké přepravní firmy FedEx. Krátce po přistání ve floridském městě Fort Lauderdale stroji DC-10 při pojíždění selhal podvozek a po kontaktu s plochou se vznítilo levé křídlo. Piloti z incidentu vyvázli bez zranění.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!