Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Svět

Muž v Londýně polil žíravinou ženu a dvě malé děti. V nemocnici bojují o život

Nedatovaná fotografie 35letého Abdula Ezediho, hledaného v souvislosti s útokem v Londýně. Žena a její dvě malé dcery jsou v nemocnici ošetřovány se zraněními poté, co na ně muž v jižním Londýně hodil žíravinu. Policie uvedla, že po podezřelém, o němž se domnívá, že je 31leté ženě známý, pátrá. foto: ČTK

Britská policie pátrá po podezřelém, který ve středu zranil několik lidí, když na ně vychrstnul žíravinu. Informovala o tom v pátek agentura Reuters, podle které v Británii velkou pozornost vyvolala neoficiální informace, že pachatel činu zřejmě v zemi získal azyl poté, co byl odsouzen za sexuální napadení.
  14:01

Londýnská metropolitní policie uvedla, že pátrá po podezřelém muži poté, co byla ve středu večer v Claphamu na jihu Londýna napadena žena a její dvě dcery ve věku osmi a tří let při „strašlivém“ incidentu, po němž skončily v nemocnici s pravděpodobně život ohrožujícími zraněními. Tři další ženy a jeden muž, kteří jim přišli na pomoc, utrpěli lehké popáleniny a zraněno bylo také pět policistů, kteří na místě zasahovali.

„Středeční útok na matku a její dvě děti v Claphamu byl otřesný,“ uvedl v pátek britský ministr vnitra James Cleverly. „V myšlenkách jsem s nimi a se statečnými příslušníky veřejnosti a policie, kteří zasahovali,“ dodal s tím, že není vhodné se k případu dále vyjadřovat kvůli vyšetřování.

Zdroj obeznámený s případem agentuře Reuters řekl, že muž získal v Británii azyl a přitom byl již dříve odsouzen za sexuální napadení. Policie informaci odmítla komentovat. BBC uvedla, že podezřelý pochází z Afghánistánu a do země přicestoval v roce 2016.

Policie uvedla, že muž hodil s jedním z dětí o zem a při útoku použil žíravou chemikálii. Naposledy byl spatřen v supermarketu na rušné třídě severního Londýna, kde si pravděpodobně koupil láhev vody. Na snímku z obchodu, který zveřejnila policie, byl podezřelý zachycen se zraněním na pravé straně obličeje.

Žadatelé o azyl jsou v Británii předmětem vášnivých politických debat o tom, jak kontrolovat nelegální migraci. Premiér Rishi Sunak učinil z řešení této otázky jeden z klíčových slibů před volbami, které se očekávají koncem tohoto roku. Někteří zákonodárci Sunakovy Konzervativní strany uvedli, že tento případ podtrhuje potřebu uskutečnění vládního plánu na deportaci žadatelů o azyl do Rwandy, který v současné době blokují soudy.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!