Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jako scéna z katastrofického filmu. Londýnem se prohnaly obří vánoční koule

Svět

  9:53
Scénu jako z katastrofického hollywoodského filmu zažili v úterý na nákupní ulici Tottenham Court Road v centru Londýna. Před očima překvapených chodců se kutálely dvě obří vánoční koule. Prudký vichr je uvolnil z umělecké instalace, které byly součástí.

První koule se nejprve kutálela ulicí, než narazila do sloupu pouličního osvětlení, čímž přišla o svůj stříbrný povlak. Od sloupu se odrazila dál a pokračovala ve své cestě, než se zastavila na chodníku.

Ihned ji následovala druhá, ještě rychlejší titánská ozdoba vánočního stromku. Zastavila se poblíž svého dvojčete.

Na videích jsou vidět chodci a cyklisté, kteří s údivem sledují neobvyklý úkaz. Záběry též ukazují řidiče aut prudce strhávající volant, aby se nedostali do kolize s kutálejícími se objekty.

Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Koule se podařilo rychle dostat pod kontrolu, uvádí stanice Sky News.

Koule jsou součástí umělecké instalace určené pro propagaci hudebního dua Mount Kimbie. Z jejich původního místa je odvál velmi silný vítr, který v úterý trápil Londýn.

Podle Kaie Campose, jednoho z členů dua, byl tým, který instalaci připravoval, na špatné počasí a silné větry připraven. „Měli jsme opravdovou smůlu,“ napsalna svém Instagramu s tím, že celý incident jej zanechal „zdrceného“.

Uživatele sociálních sítí naopak celá záležitost silně pobavila. Někteří výjev popsali jako „obří pinball hru“. Jiným připomínala katastrofický film nebo scénu z Indiana Jonese.

„Představte si, že jdete domů a říkáte, jak vás málem ve stylu Indiana Jonese srazila obří vánoční koule. A až do tohoto videa vám nikdo nevěřil,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru s odkazem na slavnou scénu z prvního filmu o hrdinném archeologovi, v níž Harrison Ford prchá před obří kamennou koulí.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...