Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Češi na horách: dívku v Rakousku srazila letící lyže, v Itálii dostal opilec pokutu

Svět

  19:03
Lyžař z České republiky dostal v italském lyžařském areálu v Livignu pokutu 1000 eur, v přepočtu kolem 25 tisíc Kč, protože se pohyboval na sjezdovkách opilý. Policie mu také odebrala skipass. Podle policistů muž nadýchal čtyřikrát větší množství alkoholu, než dovolují italské zákony. V Rakousku se na sjezdovce zranila čtyřletá dívka.

ilustrační snímek foto: Čeněk Třeček, iDNES.cz

Dívka z Česka se ve středu zranila při nehodě v lyžařské oblasti Nassfeld v jihorakouské spolkové zemi Korutany. Čtrnáctiletý český občan při lyžování v místním sportovním areálu skákal přes malý můstek a při dopadu se mu odepnula jedna lyže. Ta pak zasáhla do zad dívku, která seděla na okraji sjezdovky.

Dítě přepravil do nemocnice v Klagenfurtu vrtulník lékařské pohotovostní služby, sdělila policie.

V Itálii upoutal lyžař z Česka pozornost minulý týden. Při pohybu na sjezdovce několikrát spadl a pak téměř omdlel, píší místní média.

Kontrola následně zjistila, že měl 2,02 promile alkoholu. Italské zákony přitom dovolují maximálně 0,5 promile.

Od roku 2022 v Itálii platí zákon, který limity pro alkohol, platné pro řidiče motorových vozidel, rozšířil na osoby využívající sportovní areály, včetně lyžařů. Kontroly jsou namátkové. Stejný zákon zavedl pro lyžaře například i povinné pojištění proti úrazům.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!