Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Při vystoupení prezidentského kandidáta se v Mexiku zřítilo pódium. Zemřelo 9 lidí

Svět

  6:43
Devět lidí včetně dítěte zahynulo a dalších více než 60 utrpělo zranění, když se zřítila konstrukce scény, na níž vystupoval jeden z kandidátů v mexických prezidentských volbách. Podle agentur o tom informoval guvernér státu Nuevo León, kde se neštěstí stalo.

Na pódiu v tu chvíli k davu promlouval prezidentský kandidát Jorge Álvarez Máynez, který se podle agentury AP musel dát před padající konstrukcí na útěk. Později uvedl, že vyhledal lékařské ošetření a je v pořádku. Mexické úřady dříve uvedly, že při incidentu zahynulo pět lidí a 15 jich bylo zraněno, podle poslední bilance je mrtvých devět a zraněných 63.

Neštěstí se událo ve středu večer místního času ve městě San Pedro Garza García na předměstí Monterrey. Konstrukce se zřítila kvůli silnému poryvu větru, píše AP. Podle úřadů pak pod ní lidé zůstali uvěznění. V areálu parku, kde se akce konala, pak zasahovali vojáci i policisté.

Prezidentské volby v Mexiku se konají 2. června. Poslanec Jorge Álvarez Máynez z menší středolevé strany Občanské hnutí má jen malou šanci stát se novou hlavou státu, podle průzkumů veřejného mínění je na třetím místě. Lidé budou vybírat také členy obou komor parlamentu a obecních zastupitelstev. Největší šance stát se novou hlavou Mexika má Claudia Sheinbaumová z vládní levicové strany Morena, která byla do loňska starostkou mexické metropole.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!