17. srpna 2018 15:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na severu Německa havaroval autobus FlixBusu, řídil ho Čech. 16 lidí je zraněno

Převrácený autobus na německé dálnici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Převrácený autobus na německé dálnici. | foto: ČTK

Berlín Na severu Německa v pátek havaroval dálkový autobus, který patří přepravní společnosti FlixBus. Vozidlo na dálnici A 19 z dosud nezjištěných příčin sjelo z vozovky do příkopu a převrátilo se na bok. Zranění utrpělo 16 osob, z toho osm vážná, informovala podle médií policie. Podle dánské rozhlasové stanice DR je mezi lehce zraněnými i český řidič, který seděl za volantem.

Nehoda se stala v pátek brzy ráno kolem 06:30 u obce Linstow, ležící přes 50 kilometrů jižně od Rostocku. Mluvčí FlixBusu sdělila, že autobus jel s 61 cestujícími a dvěma řidiči ze Stockholmu do Berlína se zastávkou v Kodani. Z dánské metropole vyjel podle jízdního řádu ve 23:40 a do Rostocku se přeplavil trajektem.

Vrtulník na místě nehody.
Poškozený autobus.

Později policie doplnila, že v autobusu byli pasažéři z 22 států. O jaké země konkrétně jde, neupřesnila. Většinou to však jsou státní příslušníci skandinávských zemí. Řidič, který seděl za volantem, ale jehož německé zdroje blíže neidentifikovaly, byl rovněž lehce zraněn a dechový test na přítomnost alkoholu byl u něj negativní.

FlixBus je přepravní společnost, která nabízí denně meziměstskou autobusovou dopravu po celé Evropě, včetně České republiky. Podle informací na jejím webu jezdí do 1700 destinací ve 27 zemích a vybrat si lze ze 300 000 spojů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz