Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na severu Německa havaroval autobus FlixBusu, řídil ho Čech. 16 lidí je zraněno

Svět

  15:01
Berlín - Na severu Německa v pátek havaroval dálkový autobus, který patří přepravní společnosti FlixBus. Vozidlo na dálnici A 19 z dosud nezjištěných příčin sjelo z vozovky do příkopu a převrátilo se na bok. Zranění utrpělo 16 osob, z toho osm vážná, informovala podle médií policie. Podle dánské rozhlasové stanice DR je mezi lehce zraněnými i český řidič, který seděl za volantem.

Převrácený autobus na německé dálnici. foto: ČTK

Nehoda se stala v pátek brzy ráno kolem 06:30 u obce Linstow, ležící přes 50 kilometrů jižně od Rostocku. Mluvčí FlixBusu sdělila, že autobus jel s 61 cestujícími a dvěma řidiči ze Stockholmu do Berlína se zastávkou v Kodani. Z dánské metropole vyjel podle jízdního řádu ve 23:40 a do Rostocku se přeplavil trajektem.

Vrtulník na místě nehody.
Nehoda autobusu (ilustrační foto)

Později policie doplnila, že v autobusu byli pasažéři z 22 států. O jaké země konkrétně jde, neupřesnila. Většinou to však jsou státní příslušníci skandinávských zemí. Řidič, který seděl za volantem, ale jehož německé zdroje blíže neidentifikovaly, byl rovněž lehce zraněn a dechový test na přítomnost alkoholu byl u něj negativní.

Jak Flixbus ovládl Evropu. Příběh autobusového gigantu, který vyjel proti Jančurovi

FlixBus je přepravní společnost, která nabízí denně meziměstskou autobusovou dopravu po celé Evropě, včetně České republiky. Podle informací na jejím webu jezdí do 1700 destinací ve 27 zemích a vybrat si lze ze 300 000 spojů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!