Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Na Srí Lance se srazil autobus plný českých turistů s vlakem, tři zranění

Autobus na Srí Lance. foto: Profimedia.cz

Na Srí Lance havaroval podle serveru zdejšího listu The Morning autobus s českými turisty, když se na železničním přejezdu srazil s vlakem. Dva turisté a strojvedoucí utrpěli lehká zranění. Podle mluvčí ministerstva zahraničních věcí Mariany Wernerové byl jeden člověk ošetřen kvůli pořezání sklem, všichni jsou na cestě do Česka.
  7:04aktualizováno  9:32

„Můžeme potvrdit, že nehoda se skutečně týkala českých turistů, nikdo nezemřel, jednu osobu ošetřili kvůli pořezání sklem. Turisté byli na cestě na letiště, všichni by měli být již na cestě do Česka,“ uvedla mluvčí.

Podle serveru se nehoda odehrála na „nebezpečném“ železničním přejezdu ve městě Vaskaduva, které leží asi hodinu jízdy jižně od metropole Kolomba. Vlak i autobus, který směřoval na letiště, jsou značně poškozeny. Na fotografii zveřejněné srílanským webem je vidět zdemolovaná zadní část autobusu a řada rozbitých oken.

O přesné povaze zranění, která utrpěli turisté, se server nezmiňuje. Uvedl ale, že řidič autobusu byl převezen do nemocnice s očním poraněním.

Autoři: ,