Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Německá sestra je podezřelá z pokusu o usmrcení kojenců morfiem

Svět

  12:27
Berlín - Zdravotní sestra z jihoněmeckého Ulmu je podezřelá, že bez jakéhokoli medicínského opodstatnění vstříkla injekci s morfiem pěti předčasně narozeným dětem. Ty pokus o otrávení v nemocnici přežily, informovaly ve čtvrtek německá policie a místní státní zastupitelství v Ulmu. Žena podle agentury DPA obvinění popírá.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

Rok po otravě v Nemocnici Frýdlant pacienti na odškodné stále čekají

„Na sestru byl vydán zatykač kvůli pokusu o zabití v pěti případech,“ uvedl podle agentury AFP ulmský státní zástupce Christof Lehr. Dodal, že policie objevila ve skříňce sestry na ulmské univerzitní klinice injekční stříkačku s obsahem mateřského mléka a stopami morfia.

Indka přiznala, že během 14 let otrávila šest příbuzných kyanidem

Vyšetřování bylo spuštěno na základě trestního oznámení, které podala samotná klinika. Podle jejích informací v ranních hodinách 20. prosince pět předčasně narozených dětí téměř současně trpělo dýchacími problémy, které je ohrožovaly na životě. Následná vyšetření ukázala, že kojencům byl aplikován omamný prostředek.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...