Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Bezpečnost na Euru je prioritou. Německá ministryně chce kontroly na všech hranicích

Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová foto: Profimedia.cz

Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová chce zavést během mistrovství Evropy ve fotbale kontroly na hranicích se všemi zeměmi, které sousedí s Německem. Cílem je zabránit vstup do země lidem, kteří by v Německu mohli páchat násilí. Mistrovství se koná v německých městech od 14. června do 14. července.
  7:04

„Na všech německých hranicích budeme během turnaje provádět dočasné kontroly,“ řekla deníku Rheinischen Post ministryně. Cílem opatření je zabránit vstup do země lidem, kteří by v Německu mohli páchat násilí. Ministryně zmínila například islámské radikály, extrémisty či násilné fotbalové fanoušky.

„Pro mě je bezpečnost na Euru prioritou,“ uvedla dále ministryně, podle které se německé úřady připravují na všechny možné hrozby.

Mistrovství Evropy ve fotbale se koná v deseti německých městech a očekává se příjezd velkého počtu fanoušků ze zahraničí. Německo zavedlo dočasné kontroly na hranicích i v minulosti, kdy hostilo významné sportovní a politické události, například mistrovství světa ve fotbale v roce 2006 či zasedání vůdců zemí skupiny G7.

V polovině února spolkové ministerstvo vnitra oznámila, že do poloviny června prodlužuje kontroly na hranicích s Polskem, Českem a Švýcarskem. Tyto kontroly zavedlo Německo loni v říjnu kvůli vysokému počtu pokusů o nelegální překročení hranice.

17. října 2023

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!