Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Muž jel centrem německého města stovkou a boural. Dostal devět let za vraždu

ilustrační snímek foto: AP

Za vraždu a tři pokusy o vraždu poslal dnes soud v Heilbronnu za mříže muže kvůli tomu, že loni v centru tohoto západoněmeckého města při jízdě vysokou rychlostí způsobil smrtelnou nehodu. Ve vězení by 21letý muž měl strávit devět let, uvedla agentura DPA, podle níž se ale ještě může odvolat.
  18:18

Tehdy 20letý turecký mladík loni v únoru centrem Heilbronnu svým silným sportovním vozem jel rychlostí kolem 100 kilometrů v hodině, i když maximální povolená rychlost byla jen 40 kilometrů. Přitom narazil do jiného auta, v němž zemřel 42letý řidič, těžká zranění utrpěla jeho žena a lehká zranění dvě jejich děti.

Před smrtelnou nehodou muž, který už byl policii kvůli překračování rychlosti známý, navíc málem přejel chodkyni, jíž se ale na poslední chvíli podařilo uskočit.

Muž mohl od soudu odejít s výrazně vyšším trestem, byl ale souzen podle mírnější trestněprávní úpravy platné v Německu pro osoby do 21 let.

Nelegální automobilové závody jsou v Německu od října 2017 trestným činem. Tím je i to, když někdo závodí jen sám se sebou. Například loni v listopadu byl ve Wiesbadenu k doživotnímu trestu odnětí svobody odsouzen muž, který rok předtím v centru tohoto města uháněl rychlostí 130 kilometrů za hodinu, projel několik červených a nakonec se na křižovatce srazil s jiným vozem, jehož řidič zemřel.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!