Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Sníh způsobil v Německu dopravní chaos, v Hesensku žáci nocovali ve škole

Při čelním střetu na kluzké vozovce ve čtvrti Schwäbisch Hall zemřel 71letý muž. (27. listopadu 2023) foto: ČTK

Po příchodu zimního počasí se v Německu vyskytly plošné dopravní komplikace. Silniční nehody si zatím vyžádaly nejméně dvě oběti. Frankfurtské letiště se potýká se zrušenými lety. Několik desítek dětí a učitelů muselo kvůli přívalům sněhu přenocovat ve škole. Německá meteorologická služba DWD pro úterý předpovídá další sněžení, v přímořských regionech varuje před bouřkami a silným větrem.
  15:13

Při nehodách na náledí a kluzkém sněhu zahynuli 71letý muž v Bádensku-Württembersku a 54letá žena v Porýní-Falci. Z Hesenska hasiči hlásí řadu nehod a popadaných stromů, uzavřeno proto bylo několik silnic. U Eltville v Hesensku uvízla v autech asi stovka lidí, kterým popadané stromy zablokovaly další cestu.

Kvůli nesjízdným silnicím se v pondělí nemohli dostat domů někteří žáci z mezinárodní školy v Naurodu nedaleko hesenské metropole Wiesbaden, 55 dětí a učitelů proto noc strávilo noc v budově. „Jejich školní autobusy nemohly vyjet,“ uvedli hasiči z Wiesbadenu na síti X. V Sasku-Anhaltsku sjel do příkopu školní autobus se 16 dětmi, jedno utrpělo zranění.

Mnoho řidičů v Německu náhlý příchod zimního zjevně zaskočil. Policie uvedla, že při kontrolách odhalila množství vozidel s letními pneumatikami. Varovala, že za to hrozí vysoké pokuty.

Největší německé letiště ve Frankfurtu nad Mohanem dnes podle agentury DPA uvedlo, že během pondělka zrušilo 161 ze 1031 plánovaných příletů či odletů. Podle správy letiště byl provoz na vzletových drahách plně obnoven, kvůli množství zrušených letů z předchozího dne a změnách v letových řádech bude ale i dnes muset být zrušeno zhruba 100 letů. Neuskuteční se mimo jiné jeden spoj mezi Frankfurtem a Prahou, uvedlo letiště na svých stránkách.

Varování před zimním počasím vydala DWD pro velkou část Hesenska, východ Severního Porýní-Vestfálska, jih Durynska a pro bavorské regiony hraničící s Českem.

V Durynsku podle agentury DPA zůstává situace poklidná, očekává se ale, že kvůli pokračujícímu sněžení se přes den zhorší. Sníh napadl i v Berlíně, v sousedním Braniborsku by mohlo podle meteorologů nasněžit až deset centimetrů.

Autoři: ,

Pronájem bytu 1+1 po celkové rekonstrukci v Lanškrouně
Pronájem bytu 1+1 po celkové rekonstrukci v Lanškrouně

Wolkerova, Lanškroun - Ostrovské Předměstí, okres Ústí nad Orlicí
9 500 Kč/měsíc