Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Svět

V Duisburgu zaútočil muž na dvě děti, krvácející se dopotácely zpět do školy

V Duisburgu zaútočil muž na dvě děti, krvácející se dopotácely zpět do školy (28. února 2024) foto: ČTK

V německém Duisburgu útočník napadl a vážně zranil dvě děti, uvedla policie. Zatkla jednadvacetiletého muže, kterého z činu podezřívá. Incident se odehrál kolem poledne. Napadeným dětem se podařilo utéct zpět do školy a nyní jsou v péči lékařů v nemocnici.
  15:50aktualizováno  17:16

„Předpokládáme, že jde o trestný čin,“ uvedla mluvčí policie. Povahu zranění dětí nesdělila.

Na místě činu byl podle informací DPA z policejního prostředí zajištěn nůž a kapesní svítilna, kterými pravděpodobný pachatel – 21letý Němec bulharského původu – na dívku a chlapce zaútočil. Útočník jednal sám. Podle policie se nechal zatknout, aniž by kladl odpor.

Okolnosti činu jsou podle ní stále předmětem vyšetřování. Obyvatelům však nyní žádné nebezpečí nehrozí, dodala.

Podle listu Bild děti byly napadeny při cestě z katolické školy. Do ní se krvácející vrátily. Učitel zavolal záchrannou službu. Věk obětí není znám, Bild uvádí devět a deset let.

Incident se stal dnes kolem 12:00 v duisburgské čtvrti Marxloh, známé sociálními problémy a vysokým počtem přistěhovalců z Turecka a jihovýchodní Evropy.

Minulý čtvrtek se odehrál krvavý útok ve škole v nedalekém Wuppertalu. Pravděpodobný sedmnáctiletý útočník o přestávce bez varování zaútočil nožem na spolužáky a sedm jich zranil. Následně si přivodil vážné zranění. Podle policie a státního zastupitelství mladík patrně trpěl duševní chorobou.

Autoři: ,

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...