Diskuse k článku: Neomezený mandát Si Ťin-pchinga? Čínské weby zaplnily kritiky, které jsou rychle mazány

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 28.2.2018 18:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Vavruška 26.2.2018 15:22

To, že někdo bude vykonávat funkci prezidenta déle, není samo o sobě nic špatného, zvlášť když bude dobrý (a to ať posoudí místní, je to jejich věc). Vyměňovat vedení za každou cenu, jen aby byla změna, je jedna z největších pitomostí, jaké si lze představit. Změna by měla nastat, jestliže je k ní důvod. A naopak, jestliže proces stále probíhá a je nutné udržet stabilitu, musí tam zůstat stejný člověk.

Demokratické opatření "dvakrát a dost" zavání snahou těch ostatních, aby se taky dostali ke korytu. Zejména v našich končinách, v hlavách našich politiků, tento pohled na věc naprosto převažuje.

P. Dvořák 27.2.2018 10:07

Pane jo to je zase argumentace. Když už si v Číně hrajou na demokracii tak se vším všudy, včetně omezeného mandátu hlavy státu. Od stability v komunistickém režimu není prezident ale ústřední výbor strany, potažmo jeho politbyro. A mluvit o korytu v případě jednoho prezidentského místa je už vůbec blbost, natož v případě Číny :) Ale jinak zajímavý tok myšlenek.

J. Husařík 28.2.2018 18:04

Pokud má president takovou moc, jakou má v Číně, tak prostě být dobrý nemusí. Jednoduše vlivné kritiky odstraní a systém se může zvrhnout. Fakt je ale ten, že Čína není demokratickou zemí a v jejím případě, je to asi jedno. Tady bych to ale rezolutně zamítl, vždy.

P. Suchánek 26.2.2018 14:14

Neuvěřitelný propagandistický blábol.

Ale naprosto neuvěřitelný. Vždyť žvatláte, jako Jakub Szántó o Ghoutě.

Najdete na Lidovky.cz