Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nové záběry: natočil pád letounu a nevěděl o tom

Svět

  17:42
RENO - Až několik hodin po tragédii zjistil Američan Brent Wilson, že natočil pád letounu do davu na letecké show v nevadském Renu.

V Renu se zřítil letoun mezi diváky foto: Reuters

Wilson přišel na show se svými syny. Natáčeli odvážné kousky letců a bezděky zachytili i pád letadla, které zabilo 11 lidí. Drastické záběry objevili ale až doma. "Byl jsem v šoku, ale hlavně proto, že jsem tam byl se svými syny. Kdyby se letadlo řítilo na nás, nemohl bych nic udělat," uvedl Wilson.

Kromě pádu Wilsonovo video zachycuje i ty, kteří lidem po pádu běželi na pomoc.

Úřady nyní vyšetřují, co bylo nehodu zavinilo, spekuluje se ale o technické závadě. Pilot během závodu podle některých zdrojů vyslal nouzové volání, načež se zřítil mezi diváky. Letoun se nenadále ocitl mimo kontrolu a šel do vývrtky.

Pilotem byl 74letý Jimmy Leeward. Podle médií byl velmi zkušený a těšil se dobrému zdraví. Havaroval s upraveným sportovním strojem, který vychází z legendárního bojového letounu z 2. světové války P-51 Mustang.

Lékaři, kteří ošetřovali zraněné po neštěstí, shodně hovoří o jedné z nejhorších situací, které kdy zažili. Mezi nejčastějšími zraněními byly poranění hlavy, obličeje a končetin, mezi nimi byly i amputace.

Autoři: ,
Témata: Reno

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...