Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

OBRAZEM: Studentky se svlékly a nafotily pro Putina kalendář

Svět

  17:06
MOSKVA - Nejpopulárnější ruský politik Vladimir Putin už dostal k narozeninám různé dary, včetně tygřího mláděte, tentokráte ale premiérova manželka možná zdvihne obočí. Moskevské studentky žurnalistiky se rozhodly šéfa vlády k čtvrtečním osmapadesátinám překvapit odvážným kalendářem, na jehož stranách pózují jen ve spodním prádle.

Kalendář pro Putina foto: www.newsru.com

"Vladimire Vladimiroviči (Putine), milujeme vás," ujišťuje nápis umístěný na titulní straně rovnou doprostřed dekoltu. Podobné nápisy provázejí všechny dívky na všech stranách. "Vladimire Vladimiroviči, lesy jste uhasil, ale já celá hořím," připomíná jedna z krasavic premiérovo letní usednutí za knipl hasičského letounu.

Kalendář pro Putina

 Další dívka se rovnou uchází o místo druhého pilota, jiná by se zase nechala svézt premiérovým vozem. Ale dvojsmyslné narážky typu "Což takhle potřetí?" či "Kdo jiný než vy?" mohou mít v Rusku nejen erotický, ale i politický podtón.

Kalendář pro Putina

Putin byl už dvakrát ruským prezidentem, než v roce 2008 přesedl z
prezidentského do premiérského křesla, protože mu ústava nedovolovala ucházet se o třetí mandát za sebou. Teď se spekuluje, že by se v roce 2012 mohl do Kremlu vrátit, a to rovnou na šest let, díky změnám v ústavě.

Kalendář pro Putina

Kalendář s Putinovými obdivovatelkami to může voličům připomínat celý příští rok hned v 50.000 domácnostech. V takovém nákladu byl vydán. Už je i v prodeji v moskevských supermarketech.

Kalendář pro Putina

"Naším cílem bylo předvést nikoliv hloupoučké modelky, ale pracující
děvčata, novinářky s vlastním názorem, za nímž si stojí," tvrdí Maxim Perlin ze státní televize, v jehož hlavě se prý nápad s kalendářem zrodil.

Kalendář pro Putina

Média v pozadí akce vidí prokremelské hnutí Naši, jehož mluvčí jako první na kalendář ve svém blogu upozornila. Oficiálně však hnutí tvrdí, že s kalendářem nemá nic společného; prý jde o osobní iniciativu adeptek žurnalistiky. Totéž říká i premiérův mluvčí i sama fakulta žurnalistiky Moskevské státní univerzity.

Kalendář pro Putina

Její studentky se dostaly na přetřes i minulý měsíc, kdy univerzitu
postavou ne příliš velký premiér navštívil. Setkání podle bloggerů
předcházel pečlivý výběr účastnic. Organizátoři požadovali, aby Putina obklopovaly srdečné a inteligentní dívky "slovanského typu" o vzrůstu 160-165 centimetrů.

Kalendář pro Putina

Autoři: ,