Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Oceláři uspořádali exkurzi do slévárny, zranili téměř 50 lidí

Svět

  14:40
RENNES - Nejméně 46 lidí bylo dnes zraněno při výbuchu ve slévárně poblíž západofrancouzského města Rennes. Výbuch nastal při odlévání zvonu, kterému přihlížela skupina turistů.
Odlévání zvonu - ilustrační foto

Odlévání zvonu - ilustrační foto foto: Reprofoto

Šest lidí je zraněno těžce. Na svých internetových stránkách to oznámil list Le Journal du Dimanche. Zatím nebyla zveřejněna žádná oficiální bilance neštěstí.

List uvedl, že ve slévárně ve Villedieu-les-Poeles vybuchla vzduchová bublina během lití bronzového zvonu o váze 6,3 tuny. Bronz, roztavený na 1100 stupňů, se rozprskl a zasáhl přihlížející. Někteří z nich byli postiženi i vdechnutím kouře. Většina byla ale zasažena lehce a byla ošetřena na místě. Agentura AFP zmiňuje jen jednoho těžce zraněného.

Jiná francouzská média píší o výbuchu "koule rozžhaveného prachu" a ředitel podniku Paul Bergamo řekl serveru 20minutes.fr, že nešlo o výbuch, ale že se pohnula odlévací forma a lidi okolo zasáhly plameny, které přitom vznikly. Podle ředitele bylo zasaženo jen pět nebo šest lidí.

Zvon byl určen pro východofrancouzské město Mylhúzy.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...